Šesťgólový duel s troma bodmi pre Myjavu

06.11.2022

V rámci 16. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 zavítali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Šamorína, kde si v prvú novembrovú nedeľu dopoludnia zmerali sily s domácom celkom.

Išlo o predposledný jesenný duel kopaničiarov v aktuálnom súťažnom ročníku a zároveň o tretie stretnutie v rade zo série zápasov na ihriskách súperov. A vyzerá to tak, že Myjavčanom cestovanie po Slovensku pred zimnou prestávkou vyhovuje. V poslednom týždni sa im totiž podarilo zdolať Humenné, Prešov a teraz aj Šamorín. V dueli na južnom Slovensku padlo spolu šesť gólov, z toho štyri strelili spartakovci. Vlastne päť, pretože jeden z nich pripísali Tomášovi Marešovi ako vlastný. Formu potvrdil najmä Stanislav Olejník, ktorému do štatistík pribudli hneď dva presné zásahy. Jeden v 30. a druhý v 71. minúte. Pokutový kop zasa v 48. minúte premenil kapitán Štefan Pekár a konečný stav na 4 : 2 pre Myjavu uzavrel v 85. minúte Mário Lopušan. Spartak si tak udržal priebežnú štvrtú priečku v druholigovej tabuľke.

Najbližšie sa Myjavčania predstavia na štadióne na Sihoti, kde v stredu 9. novembra 2022 o 13.00 h nastúpia v osemfinálovom dueli pohárovej súťaže Slovnaft Cup proti domácemu fortunaligistovi, AS Trenčín.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Tento zápas by som rozdelil na dve časti. V prvom polčase boli jednoznačne lepší domáci hráči, ktorí si vypracovali tri-štyri šance, Zahodili ich a my sme ich potrestali prakticky hneď z prvej príležitosti. Potom sme dostali gól, ktorý patrí medzi tie, aké nemôžeme dostávať. Podobne aj druhý gól. To sú veľké chyby. Ale som šťastný, že to čo sme si cez prestávku povedali, sme v druhom polčase aj dodržali. Zlepšili sme sa, vypojili sme domácim stred poľa, ktorý bol v prvom dejstve nebezpečný. A myslím, že sme v konečnom dôsledku aj zaslúžene vyhrali."

• Zostava FC ŠTK 1914 Šamorín: Trnovský, Kachút, Dobranskyi, Bahi, Pančík (K), Csóka (82. Bögi), Moumou (82. Appiah), Badjie, Szabó (72. Ferleťák), Baez (72. Demjanovič), Owusu (51. Szolgai)
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Flamík, Tancík (70. Martišiak), Pekár (K), Olejník (78. Buchel), Cisár, Toman, Mareš, Legnani (78. Lopušan), Čurik, Svatík
  • ŽK: 83. Svatík
  • ČK: -
  • góly: 40. Bahi - 30. a 71. Olejník, 48. Pekár (PK), 84. Mareš (vlastný), 85. Lopušan
  • rozhodovali: Dzivjak - Kuba, Vass
  • návštevnosť: 389 divákov