Slovnaft Cup 2022/2023: Jednoznačná výhra Spartaka Myjava nad Tovarníkmi

16.08.2022

V utorok 16. augusta 2022 vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Tovarníkov pri Topoľčanoch, kde si o 17.00 h zmerali sily s domácim piatoligovým celkom v rámci 2. kola slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2022/2023.

Ako prví pohrozili v 2. minúte stretnutia hostia, no Martišiak nebol vo vnútri pokutového územia dostatočne dôrazný a tečovaná lopta skončila vedľa brány. Nasledovali dva rohové kopy, po tom druhom sa v klbku hráčov najlepšie zorientoval Olejník a v 3. minúte otvoril skóre. Tovarníky - Myjava 0 : 1. O dve minúty neskôr preveril pozornosť domáceho gólmana Kochana opäť Martišiak. V 10. minúte zužitkoval Pafkovu prihrávku v šestnástke Olejník a pokúšal sa pridať svoj druhý gól. No nemieril presne. V 13. minúte sa zasa pohral s domácou obranou Martišiak a pokúsil sa obstreliť brankára. Ani tento pokus nebol úspešný. V 15. minúte prvý raz udreli hostia a strelou z asi 30 metrov otestoval Kubicove reflexy Švajlen. V 17. minúte vysunul Benovič do samostatného úniku Olejníka a ten krížnou strelou zvýšil náskok svojho tímu. Tovarníky - Myjava 0 : 2. V 31. minúte mali domáci hráči k dispozícii priamy kop z hranice pokutového územia, ktorý zahrával kapitán Candrák. Loptu zatočil k vzdialenejšej žrdi Kubicovej svätyne, no jeho spoluhráči na ňu nedočiahli. Zvyšok prvého dejstva už veľa futbalovej krásy nepriniesol. Hra bola poznačená osobnými súbojmi a občas zbytočnými nepresnosťami, ktoré pomáhali najmä domácemu tímu. Tí však myjavskú sieť nerozvlnili a súperi sa rozišli na prestávku s dvojgólovým náskokom Spartaka.

V druhom polčase duel pokračoval v rovnakom tempe s tým rozdielom, že hráči Tovarníkov sa už o niečo častejšie dostávali na polovicu ihriska Myjavy. No žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracovali. Zato v 57. minúte využil nedorozumenie v domácej defenzíve Martišiak, loptu nezištne posunul striedajúcemu Tomášovi Marešovi a ten vsietil ďalší gól Spartaka. Tovarníky - Myjava 0 : 3. V 81. minúte sa pokúšal prekonať brankára hostí Rusňák, ale Kubica napokon zasahovať nemusel, keďže lopta mierila mimo priestor brány. Futbalisti Tovarníkov sa v záverečnej desaťminútovke síce ešte snažili o čestný gól, no tento zámer im nevyšiel a Spartaku po záverečnom hvizde podľahli 0 : 3.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "V dnešnom zápase bol tým najdôležitejším postup. A to sme splnili. Plus nedostali sme žiadny gól, čo je určite v každom dueli výborná vec. Môže nám to trošku pomôcť na psychike. My sme dali góly tri, ale ten výkon si predstavujeme trochu inak. Ale treba povedať aj to, že sme spravili v zostave dosť zmien, pretože chalani potrebujú hrať. S tým sme do zápasu išli. V konečnom dôsledku sme spokojní."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Pafka, Svatík (84. Halabrín Jerguš), Silva, Lopušan, Benovič (60. Buchel J.), Flamík (K), Tancík (60. Cisár), Olejník (46. Mareš T.), Legnani (75. Halabrín Jakub), Martišiak
  • Zostava OFK Tovarníky: Kochan, Korman (82. Pajgert), Gerši K., Goga, Kyčerka, Chobot (46. Gerši D.), Švajlen, Candrák A. (K), Vaňo, Adamkovič (73. Rusňák), Candrák V. (79. Valigura)
  • ŽK: 65. Vaňo - 30. Svatík, 40. Silva