Slovnaft Cup 2022/2023: Trenčín zdolal Myjavu hladko 5 : 0

09.11.2022

V stredu 9. novembra 2022 v nezvyčajnom hracom čase o 13.00 h nastúpili hráči A-mužstva Spartaka Myjava na umelom trávniku na Sihoti na osemfinálový pohárový duel proti domácemu fortunaligistovi, tímu AS Trenčín.

Kopaničiari začiatok duelu nezachytili najlepšie, pretože hneď v 2. minúte defenzíva hostí nepokryla Emeku a ten otvoril skóre. Trenčín - Myjava 1 : 0. Koníček musel zasahovať aj o dve minúty neskôr po ďalšej útočnej kombinácii domácich. V 7. minúte sa do zakončenia zasa dostal Ibrahim, no z bezprostrednej blízkosti nastrelil len brvno myjavskej svätyne. Trenčania boli aj naďalej nebezpečnejším tímom a spartakovcov dopredu prakticky nepúšťali. Myjavčania mali náznaky šancí v 12. a 15. minúte, ale bez efektívnej koncovky. V 21. minúte myjavský gólman likvidoval ďalšiu šancu Emeku, ku ktorému sa lopta dostala od rýchleho Soaresa. Ten robil Pafkovi na krídle nemalé problémy. S pribúdajúcimi minútami sa síce začal obraz hry postupne meniť, ale Dias stále zasahovať nemusel. Až v 26. minúte pohrozil krížnou strelou zvnútra šestnástky kapitán Pekár. No bez gólového efektu. Domáci okamžite kontrovali a lopta po Ibrahimovom zakončení len tesne minula žrď Koníčkovej brány. Peknú akciu predviedli Trenčania v 31. minúte, na jej konci stál opäť Ibrahim, ktorý hlavičkou zvýšil na 2 : 0. Domáci mohli vzápätí pridať aj ďalšie dva góly, ale proti myjavskému gólmanovi neuspeli. V záverečných minútach prvého dejstva si Myjavčania vytvorili tlak a vybojovali pár štandardných situácií, ale kontaktný gól z nich nevyťažili.

V druhom polčase ako prví pohrozili domáci hráči, keď v 47. minúte mieril nad brvno Kmeť. O dve minúty neskôr videli diváci na tribúnach prvú nebezpečnú príležitosť hostí, ale Legnani zblízka trafil brankára Trenčína. Potom v 54. minúte opäť udreli domáci a na 3 : 0 upravil priebežný stav Soares. V 79. minúte Cisár neustrážil postupujúci útok domácich a po prekonaní Kubicu vsietil Witan štvrtý gól do prázdnej brány. No a v 82. minúte po rohovom kope hlavičkou zblízka prekvapil Koníčka Ďuriška a bolo to 5 : 0 pre Trenčín. V 89. minúte nevyužil príležitosť upraviť skóre Legnani, keď v samostatnom úniku prestrelil priestor troch žrdí. Osemfinálový zápas slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2022/2023 sa tak skončil jednoznačným víťazstvom domáceho tímu.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Určite nás zaskočila tá prvá minúta. Bol to jeden zo zlomových momentov v tomto zápase. Škoda Pekárovej šance za stavu 1 : 0 a šance v druhom polčase, keď Arthur v čistej príležitosti trafil brankára. Využitie týchto šancí by možno trošku zmenilo obraz hry, ale to víťazstvo domácich je v dnešnom stretnutí absolútne zaslúžené. Hlavný rozdiel dnes bol v tej rýchlosti na ihrisku. A hoci výsledok dnešného stretnutia je taký, aký je, Myjava má určite naviac."

  • Zostava AS Trenčín: Dias (74. Kukučka), Kozlovský, Soares (71. Demitra), Gajdoš, Emeka, Pires, Ibrahim (61. Hollý), Kmeť (61. Witan), Bainovič (K) (61. Lavrinčík), Yem, Ďuriška
  • Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Tancík, Pekár (K) (65. Sivák), Olejník (65. Martišiak), Cisár, Buchel, Toman, Pafka, Mareš (86. Halabrín), Legnani, Svatík
  • ŽK: 39. Emeka, 56. Ibrahim - 78. Svatík
  • ČK: -
  • góly: 2. Emeka, 31. Ibrahim, 54. Soares, 79. Witan, 82. Ďuriška
  • rozhodovali: Kružliak - Pozor, Hrmo
  • návštevnosť: 311 divákov

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen