Spartak ide v Slovnaft Cupe ďalej, postup zabezpečil Martišiak

21.09.2022

V stredu 21. septembra 2022 pokračovala slovenská pohárová súťaž Slovnaft Cup 2022/2023 ďalšími zápasmi 3. kola. V rámci neho vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Kalnej nad Hronom.

Miestny tím nebol je pre kopaničiarov neznámym mužstvom, pretože s ním v predošlej sezóne pred reorganizáciou súťaží hrali majstrovské zápasy v rámci 3. ligy Západ . KFC Kalná nad Hronom si postup do 3. pohárového kola vybojovala na ihrisku ŠK Nevidzany tesným víťazstvom 1 : 0, spartakovci išli ďalej po trojgólovej augustovej výhre nad Tovarníkmi.

Vzájomnú konfrontáciu na Tekove napokon rozhodol už v 19. minúte stretnutia Martišiak, ktorý presným zásahom rozvlnil sieť za Guťanovým chrbtom a týmto trojbodovým gólom zabezpečil Myjave postup do 4. kola Slovnaft Cupu. O termíne zápasu a súperovi, proti ktorému nastúpime, vás budeme samozrejme informovať.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Určite to nebol jednoduchý zápas, ale my sme sem dnes išli pre postup a to sme aj splnili. Nedostali sme gól, čo je tiež veľmi dobré. Čo ma trochu mrzí je to, že nezatvoríme zápas, keď na to máme dostatok príležitostí a už v prvom polčase mohol byť ten duel prakticky rozhodnutý. Jednoducho, stále držíme toho súpera v nádeji, že môže vyrovnať. Ale teda, vyhrali sme, gól sme nedostali, ideme ďalej a to je pre nás to najpodstatnejšie."

KFC Kalná nad Hronom - Spartak Myjava 0 : 1 (0 : 1)
Slovnaft Cup 2022/2023, 3. kolo, streda 21. 9. 2022, štadión v Kalnej nad Hronom

• Zostava KFC Kalná nad Hronom: Guťan, Thaly (46. Litwiak), Mudasiru, Szép (K), Nascimento (26. Nascimento), Szokol, Ajayi, Haspra, Kruľák, Londák (67. Faleye), Pecho
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Silva, Flamík (81. Mareš), Pekár (K), Cisár, Lopušan, Pafka (62. Toman), Martišiak (59. Benovič), Legnani, Tancík (81. Dubovský), Svatík (46. Sivák)
  • góly: 19. Martišiak
  • ŽK: 28. Škrteľ, 51, Szép - 59. Pafka, 72. Tancík, 90. Mareš
  • ČK: 56. Škrteľ
  • rozhodovali: Marsal - Lenický, Vörös
  • návštevnosť: 150 divákov