Spartak Myjava B deklasoval Hlohovec 7 : 2

28.04.2024

Spolu so ženami Spartaka Myjava a A-mužstvom kopaničiarov sa na víťaznú vlnu počas posledného aprílového víkendu naladilo aj myjavské béčko. To v rámci 23. kola 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 privítalo na domácom trávniku v Turej Lúke tím FC Slovan Hlohovec.

Už úvodné minúty stretnutia boli v réžií domácich a v 10. minúte bolo ich nasadenie odmenené gólom, keď zvnútra šestnástky prekonal Trautenbergera Koníček. Myjavčania sa však z prvého presného zásahu dlho netešili, pretože po zákroku na súperovho hráča v ich pokutovom území nariadil rozhodca penaltu. Loptu poslal za Opalekov chrbát Hornák a v 14. minúte a bolo 1 : 1. V 17. minúte predviedli spartakovci ukážkovú kombináciu. Halabrín vyslal dlhý pas na Copka, ten spätnou prihrávkou vyzval na zakončenie Koníčka, ktorý napokon nezamieril presne. Domáci dianie na trávniku kontrolovali a v 24. minúte po súhre Copka s Tomanom volejom poslal Spartak opäť do vedenia Kosík. O päť minút neskôr centroval Koníček na Lišku, ktorý hlavičkou trafil žrď hlohoveckej svätyne. No po ruke bol v tom okamihu Kodaj, ktorý dorážkou zvýšil na 3 : 1. V 38. minúte kopaničiari zahrali na krátko rohový kop a Fukna svojou obávanou ľavačkou rozvlnil sieť za gólmanom Slovana. Myjava B - Hlohovec 4 : 1. Do konca prvého dejstva to stále nebolo všetko, pretože po Fuknovom priamo kope sa ešte zapísal do streleckej listiny Liška a do šatní súperi odchádzali za stavu 5 : 1 v prospech Myjavy.

Obraz hry sa v druhom polčase nezmenil a Spartak pokračoval vo svojom ťažení. Z rýchleho protiútoku ťažil v 59. minúte duelu Gulán a upravil pribežný stav na 6 : 1. Do diania na ihrisku postupne zasahovali aj hráči z myjavskej lavičky a šancí na domácej strane stále pribúdalo. V 77. minúte tak po Dubovského rohovom kope zvýšil na 7 : 1 Jerguš Halabrín. No a posledný gól stretnutia - v tomto prípade v myjavskej sieti - videli diváci na tribúne v 84. minúte. Chybu v defenzíve využil Samul a uzavrel skóre na konečných 7 : 2.

Spartak Myjava B - FC Slovan Hlohovec 7 : 2 (5 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 23. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek (66. Oravec), Halabrín J., Koníček, Kunka (66. Mareček), Horniak (36. Gulán), Liška, Fukna, Kosík, Kodaj (50. Dubovský), Copko (46. Zmeko), Toman
  • zostava FC Slovan Hlohovec: Trautenberger, Planieta, Delinčák, Doboš, Kočí S., Lyra (46. Danek), Krchnák, Sedlák, Rojas, Hornák, Kočí J. (69. Samul)
  • góly: 10. Koníček, 24. Kosík, 29. Kodaj, 38. Fukna, 45. Liška, 59. Gulán, 77. Halabrín - 14. Hornák, 84. Samul
  • ŽK: 12. Fukna - 31. Kočí S.
  • rozhodovali: Rojko - Lamžo, Mihálik
  • návštevnosť: 200 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko