Spartak Myjava B majstrom ligy, nezaváhal ani v poslednom dueli

19.06.2023

Definitívne úspešnú sezónu majú za sebou hráči Spartaka Myjava B, ktorí v poslednom majstrovskom zápase zdolali na domácom trávniku tím TJ Družstevník Radimov vysoko 6 : 1 a po záverečnom hvizde mohli začať oslavovať postup do vyššej súťaže.

Zápas súperi odohrali ešte v piatok 16. júna 2023 večer na myjavskom štadióne. Domáci síce vstúpili do stretnutia opatrne, ale už čoskoro začali hrať svoju hru, ktorá prinášala aj gólové ovocie. V 9. minúte totiž zamieril spoza šestnástky k žrdi radimovskej brány Šarudi a Myjava viedla 1 : 0. Len o minútu neskôr zakončil zoči-voči Biskupičovi Copko a už bolo 2 : 0. Hostia si vytvorili šancu v 21. minúte, no ich strela z asi 25 metrov napokon skončila mimo priestor troch žrdí. Peknú kombináciu predviedli spartakovci v 33. minúte. Tomkova prihrávka našla Kosíka, ktorý z voleja trafil žrď Biskupičovej svätyne. V 41. minúte sa po rýchlo výkope brankára Opáleka lopta dostala k Tomkovi a ten svojim sólom uzavrel polčasový stav na 3 : 0 pre Myjavu.

Pekné športové divadlo pokračovalo aj po prestávke, pretože aj súper Spartaka chcel hrať futbal, ktorý sa prítomným divákom musel páčiť. Po dlhšej dobe spôsobenej zranením striedal Liška, ktorý išiel v 54. minúte sám na brankára a svoj nájazd aj premenil. Myjava - Radimov 4 : 0. Napokon sa aj hostia tešili z gólu, keď v 64. minúte skorigoval priebežný stav na 4 : 1 Masaryk. Kopaničiari ale mali hru pod kontrolou a v 71. minúte po krížnej prihrávke Koníčka vsietil piaty myjavský gól Tomka. Ďalšia šanca sa zrodila o chvíľu neskôr. Dubovského center smeroval opäť na Tomku a ten hlavičkou opečiatkoval brvno. Konečný výsledok ešte upravil v 90. minúte vďaka Tomkovej lopte Kodaj a Spartak Myjava B zdolal mužstvo TJ Družstevník Radimov 6 : 1.

Po skončení stretnutia sa s hráčskou kariérou pred tribúnami rozlúčil dlhoročný hráč domáceho tímu, Stanislav Šarudi, ktorému fanúšikovia poďakovali dlhým potleskom a svoje uznanie mu vyjadrili ako spoluhráči, tak vedenie klubu Spartak Myjava. Napokon si všetci hráči a členovia realizačného tímu prevzali od zástupcu Západoslovenského futbalového zväzu, pána Révaya, medaile i pohár pre víťaza 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023.

My sa aj touto cestou pripájame ku gratuláciám, ďakujeme celému tímu a jeho vedeniu za skvelý súťažný ročník a budeme našim chlapcom držať palce vo vyššej súťaži v sezóne 2023/2024!

Spartak Myjava B - TJ Družstevník Radimov 6 : 1 (3 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 26. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opálek (67. Šraga), Brezina, Tomka, Koníček (K), Jankových, Šarudi (70. Jankovič), Copko (53. Hornák), Dubovský, Gálik (46. Liška), Kosík (58. Mareček), Kodaj
  • zostava TJ Družstevník Radimov: Biskupič (77. Kotvas), Vizváry, Valla (62. Urbánek), Vach, Hýroš (77. Nagy), Baláž, Vašíček, Pukančík (K), Vanek, Dermek (62. Lašák), Petrúfka (62. Masaryk)
  • góly: 9. Šarudi, 10. Copko, 41. a 71. Tomka, 54. Liška, 90. Kodaj - 64. Masaryk
  • ŽK: 62. Dubovský
  • rozhodovali: Kovačik - Revay, Dragula
  • návštevnosť: 150 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko