Spartak Myjava B naďalej stopercentný, Rybky porazil 3 : 1

24.04.2023

V príjemnom jarnom počasí privítal Spartak Myjava B v sobotu 22. apríla 2023 na turolúckom štadióne v rámci 18. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 súpera z priebežnej piatej priečky tabuľky, tím FC Družstevník Rybky.

Išlo o ťažký zápas s kvalitným súperom. Po rozpačitom začiatku domácich, kedy hráči Rybiek zachytili očakávaný tlak Spartaka, sa hra postupne dostávala do tempa a prvú šancu si v stretnutí vypracovali Myjavčania. Po Jankovičovom rohovom kope nastrelil volejom žrď Jančiho brány Brezina. V 23. minúte po sérii príležitostí kopaničiarov sa k odrazenej lopte dostal Šarudi, priťukol Zmekovi a ten spoza šestnástky otvoril skóre. Myjava - Rybky 1 : 0. Hostia sa pokúsili odpovedať v 26. minúte, kedy zasa oni opečiatkovali žrď Opálekovej svätyne. Potom od 30. minúty po zbytočnej druhej žltej a následne červenej karte pre Kunku dohrávali spartakovci zápas v oslabení. Ale nevzdávali sa, práve naopak, zabojovali a v 38. minúte po rýchlom brejku zvýšil na 2 : 0 pre Spartak Copko.

V druhom dejstve po vynútenej zmene taktiky Myjavy hra pokračovala v nasadenom tempe a diváci mohli na trávniku sledovať obojstranne bojovný výkon futbalistov. Spartakovci hrozili, ale šance Copka, Tomku alebo Koníčka gólom neskončili. Zato sa presadili hostia, keď po nedorozumení v defenzíve rozvlnil v 70. minúte sieť Kadlíček. Myjava - Rybky 2 : 1. V 82. minúte smerovala Dubovského centrovaná lopta na Marečka, ten však nedokázal ideálne zakončiť. Napokon mali o hráča menej v poli aj hostia, keď v 85. minúte poslal hlavný arbiter do spŕch Jurku za urážku rozhodcu. Po tomto momente, konkrétne v 87. minúte, uzavrel stav zápasu na 3 : 1 pre Spartak po individuálnej akcii Tomka.

Hráči myjavského béčka si tak pripísali do štatistík ďalšie, v poradí už piate, cenné víťazstvo, ku ktorému sa napriek skorému vylúčeniu hráča dopracovali vďaka bojovnosti, obetavosti a kolektívnemu výkonu. Naďalej tak vedú ligovú tabuľku s osembodovým náskokom pred druhým Hlbokým.

Spartak Myjava B - FC Družstevník Rybky 3 : 1 (2 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 18. kolo

  • zostava Spartak Myjava B: Opálek, Brezina, Koníček, Šarudi (76. Mareček), Kunka, Dubovský (85. Jankových), Gálik (K), Zmeko, Copko (63. Kosík), Kodaj, Jankovič (46. Tomka)
  • zostava FC Družstevník Rybky: Janči, Fábik (46. Jurka), Patka, Chudý (75. Bojnanský), Mareček, Beňo, Chvála (59. Cigáň), Černek (K), Ravas K., Ravas I., Kadlíček (75. Surový)
  • góly: 23. Zmeko, 38. Copko, 87. Tomka - 70. Kadlíček
  • ŽK: 26. a 30. Kunka
  • ČK: 30. Kunka, 85. Jurka
  • rozhodovali: Gádoši - Imrichovič, Baláž
  • návštevnosť: 110 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko