Spartak Myjava B po dueli s Prečínom s plným bodovým ziskom

15.04.2024

5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 pokračovala v rámci 21. kola na kopaniciach duelom domáceho Spartaka Myjava B s priebežne druhým tímom tabuľky, TJ Partizán Prečín. Súperi sa stretli na turolúckom štadióne v sobotu 13. apríla 2024 popoludní.

Cieľom spartakovcov bolo hrať pekný futbal a po minulotýždňovom nevydarenom zápase v Hornej Krupej bodovať naplno. Úvodné minúty stretnutia boli obojstranne opatrné a hra sa zväčša odvíjala v strede ihriska. Potom však v 13. minúte centrovaná lopta Kosíka smerujúca do šestnástky súpera zasiahla futbalistu Prečína, ktorý zahral rukou a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Toman a Myjava viedla 1 : 0. V 22. minúte mali hostia k dispozícií rohový kop a zo skrumáže pred Opalekovou bránou vyrovnali gólom Gaža na 1 : 1. Do konca prvého dejstva diváci na tribúne sledovali bojovný futbal medzi šestnástkami bez výraznejšieho ohrozenia na jednej či druhej strane.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Myjavčania a vypracovali si aj niekoľko gólových príležitostí. Gólmanovi Čiernikovi narobila problémy napríklad Kosíkova strela, ale upratať loptu do siete hráči Spartaka nestihli. Zápas pokračoval v svižnom tempe s kombináciami na oboch stranách ihriska. Gólu sa domáci dočkali v 62. minúte, keď Dubovského center usmernil za Čiernikov chrbát Horniak. Myjava - Prečín 2 : 1. V 65. minúte tesne minula priestor troch žrdí Gálikova strela a brankárove rukavice poriadne vyprášila Boledovičova bomba. Vzápätí hlavičkoval nad brvno Liška. V 77. minúte po dlhom autovom vhadzovaní išiel sám na brankára Koníček a s prehľadom strelou k žrdi zvýšil na 3 : 1 pre Spartak. Napokon ešte v 89. minúte po faule v pokutovom území Myjavy premenil penaltu Valient a uzavrel výsledok stretnutia na 3 : 2. Kvalitný zápas tak dopadol lepšie pre myjavskú rezervu a vytúžené body zostali doma.

Spartak Myjava B - TJ Partizán Prečín 3 : 2 (1 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 21. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Boledovič, Koníček, Kunka, Dubovský (72. Gulán), Gálik (86. Mareček), Liška (86. Sekela), Fukna (K), Kosík (59. Horniak), Kodaj, Toman
  • zostava TJ Partizán Prečín: Čiernik, Kostelanský (79. Herco), Gažo, Blaško (K), Čillík (54. Masaryk), Valient J., Michalec, Valient A., Savka (57. Novisedlák), Slančík, Hybben
  • góly: 13. Toman (PK), 62. Horniak, 77. Koníček - 22. Gažo, 89. Valient J.
  • ŽK: 25. Gálik - 42. Kostelanský