Spartak Myjava B po víťazstve v Mokrom Háji už na čele tabuľky

17.10.2022

V rámci 11. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ vycestovali Myjavčania k priebežnému lídrovi súťaže do Mokrého Hája, kde si s domácim celkom zmerali sily v nedeľu 16. októbra 2022 popoludní.

Spartak do stretnutia vstúpil s osvedčenou taktikou predošlých zápasov a opäť úspešne. Už v 2. minúte sa dostal do vedenia, keď Mareček krížnou prihrávkou našiel Buchela a ten utešenou strelou k žrdi rozvlnil sieť za Jankovičovým chrbtom. V 5. minúte zasa strela Lišku len tesne minula domácu bránu. Ukážková kombinácia sa zrodila v 8. minúte, keď Dubovský po krídle vysunul Kosíka, ten loptu prihral Liškovi a jeho pohotový pokus doslova zázračne vyrazil gólman Mokrého Hája. Tlak kopaničiarov pokračoval aj v ďalších minútach. V 16. minúte bol faulovaný v pokutovom území Buchel a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Liška a zvýšil náskok Myjavy na 2 : 0.

Do druhého polčasu Spartak vstúpil vo vlažnejšom tempe a domáci futbalisti dobrou hrou prebrali iniciatívu na trávniku. Ale len dočasne, pretože hostia opäť zabrali a postupne zápasové dianie znova dostali pod svoju kontrolu. Výsledkom toho bol rýchly brejk Lišku v 74. minúte, ktorý našiel Jakuba Halabrína a ten upravil priebežné skóre na 3 : 0 pre Myjavu.  A tak to už zostalo. Záver duelu si kopaničiari postrážili, zahrali si všetci hráči z lavičky a po plnom bodovom zisku sa Spartak Myjava B usadil na prvej priečke tabuľky.

OFK Mokrý Háj - Spartak Myjava B 0 : 3 (0 : 2)
11. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 16. 10. 2022, štadión v Mokrom Háji

• Zostava OFK Mokrý Háj: Jankovič, Hladký, Mihok, Buchta, Prokeš (K) (77. Pobuda), Vaško, Eisner, Valúch R. (16. Valúch M.), Petranský (46. Irša), Sekáč (64. Brezina), Lašák
  • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Koníček, Buchel (81. Hornák), Halabrín Jakub (77. Jankovič), Dubovský (87. Bies), Gálik (K), Mareček (75. Jankových), Halabrín Jerguš, Liška (84. Havlík), Kosík, Kodaj
  • góly: 2. Buchel, 16. Liška (PK), 74. Halabrín Jakub
  • ŽK: 15. a 38. Hladký, 34. Lašák, 42. Vaško - 17. Kodaj, 38. Dubovský, 59. Buchel
  • ČK: 38. Hladký
  • rozhodovali: Opatovský - Oselský, Gašparíková
  • návštevnosť: 100 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko