Spartak Myjava B proti Šaštínu-Strážam neuspel

30.08.2022

V nedeľu 28. augusta 2022 privítalo B-mužstvo Spartaka Myjava na svojom domácom štadióne v Turej Lúke v rámci 4. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ tím TJ Spartak Šaštín-Stráže.

Hráči Myjavy sa na duel tešili a pred domácimi tribúnami chceli divákov potešiť dobrou hrou. No dianie na trávniku bolo presne opačné... Spartakovci nezachytili úvod stretnutia a už v 7. minúte prehrávali po góle Krchňavého 0 : 1. Po viacerých nepresnostiach a individuálnych chybách domáci inkasovali aj v 24. minúte po presnom zásahu Biksadského a ten istý hráč rozvlnil sieť aj v 31. minúte. Myjava tak na konci prvého polčasu zaostávala o tri góly.

Do druhého dejstva kopaničiari nastupovali s odhodlaním zmeniť obraz hry a vsietiť rýchly gól. A hoci bolo vidno jednoznačné zlepšenie, keď Myjavčania hostí zatlačili na ich polovicu, strelecké príležitosti Jakuba Halabrína, Mareka Tomku, Petra Hornáka i Dominika Martišiaka zostali nevyužité. Gólu sa Spartak dočkal až v 90. minúte, keď hlavný arbiter po faule na domáceho hráča nariadil pokutový kop. Ten premenil Martišiak a uzavrel tak konečné skóre na 1 : 3 v prospech Šaštína.

Spartak Myjava B - TJ Spartak Šaštín-Stráže 1 : 3 (0 : 3)
4. kolo 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 28. 8. 2022, štadión Turá Lúka

• Zostava Spartaka Myjava B: Šraga (34. Odráška), Halabrín Jerguš, Martišiak, Jankových, Šarudi (72. Jankovič), Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Mareček (26. Buchel J.), Kosík (46. Hornák), Kodaj
  • Zostava TJ Spartak Šaštín-Stráže: Hladký, Letko (72. Búran), Pagáč (K), Obala, Buzay, Chropovský, Fukna, Vrablic (51. Strapko), Krchňavý (86. Konečný), Biksadský, Pálka (82. Pollák)
  • ŽK: 90. Gálik - 30. Letko, 58. Pálka, 61. Fukna, 78. Biksadský
  • góly: 90. Martišiak (PK) - 7. Krchňavý, 24. a 31. Biksadský
  • rozhodovali: Magdolen - Cvešper, Záhumenský
  • návštevnosť: 150 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko