Spartak Myjava B remizoval v Brodskom

12.08.2022

Súťaž sa už začala aj pre B-mužstvo Spartaka Myjava, ktoré v 1. kole 6. ligy ZSFZ 2022/2023 - skupina Západ vycestovalo do Brodského na zápas 1. kola.

Stretnutie súperi odohrali v nedeľu 7. augusta 2022 v ideálnom futbalovom počasí. Prvých dvadsať minút duelu bolo v réžii kopaničiarov a hneď v prvej minúte Gálik nastrelil žrď domácej brány. Aj ďalšie šance Myjavy zostávali nevyužité, až napokon v 14. minúte otvoril skóre po rýchlej kontre strelou k žrdi Jakub Halabrín. Brodské - Myjava 0 : 1. Z vedenia sa však hostia dlho neradovali, pretože v 22. minúte po prihrávke za obranu Spartaka vyrovnal Rocha na 1 : 1. A tak to zostalo až do prestávky.

V druhom polčase podávali oba tímy na ihrisku bojovný výkon. Domáci futbalisti dohrávali osobné súboje dosť tvrdo a po jednom ich zákroku musel pre zranenie trávnik opustiť Jakub Kosík. Veľkú šancu dostať sa opäť do vedenia mali Myjavčania v 64. minúte po centri Šimona Marečka, keď sa hlavou do priestoru troch žrdí netrafil Richard Jankových. Podobne pochodili aj hráči Baníka v 81. minúte, keď nepremenili pokutový kop a nastrelili len žrď Šragovej brány. Ani jednému zo súperov sa už do záverečného hvizdu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a zápas sa skončil zaslúženou remízou 1 : 1.

• Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Halabrín Jakub (K), Gálik, Šarudi, Tomka (90. Havlík), Kosík (37. Jankových), Mareček (69. Jankovič), Kodaj, Liška, Halabrín Jerguš, Dubovský ml.
  • Zostava TJ Baník Brodské: Janči, Blaha (66. Krňa), Santos, Feitosa, Vach, Kompuš (85. Baláž), Trubiroha, Hnát, Gonda (K), Rocha Antálek
  • ŽK: 53. Santos - 90. Halabrín Jakub
  • góly: 22. Rocha - 14. Halabrín Jakub
  • rozhodovali: Bartko - Pavlovič, Boledovič

zdroj a foto: J. Zmeko