Spartak Myjava B sa so sezónou rozlúčil remízou

10.06.2024

V sobotu 8. júna 2024 o 17.00 h nastúpili futbalisti B-mužstva Spartaka Myjava na domácom štadióne v Turej Lúke na svoj posledný duel v končiacom sa súťažnom ročníku 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024. Ich súperom bol tím FK Junior Kanianka.

Stretnutie sa začalo v svižnom tempe a už v 3. minúte pohrozil strelou zo šestnástky Gulán. V 15. minúte si po rýchlom útoku vypracovali šancu aj hostia. Lopta však skončila nad Oravcovou svätyňou. Podobne hráči Kanianky pochodili aj o štyri minúty neskôr.  Otvoriť skóre mohli kopaničiari v závere prvého dejstva, keď po osi Kosík - Dubovský mieril tesne vedľa Koníček. Do prestávky tak diváci na tribúne gól nevideli.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. V 48. minúte mali totiž k dispozícií priamy kop, po ktorom Zelenický hlavou rozvlnil myjavskú sieť. Myjava - Kanianka 1 : 0. Snaha spartakovcov o vyrovnanie slávila úspech v 57. minúte, keď Koníčkov center zužitkoval Horniak a parádnou strelou prekonal Hudeca v bráne. V 72. minúte išli hráči Juniora znova do vedenia. Nariadený priamy kop totiž trafil ideálne do vinkla z asi 25 metrov Peciar. Hostia sa ale dlho netešili, pretože hneď po rozohratí a rýchlom protiútoku usmernil Kosíkov center do siete Jankových a v 73. minúte bol priebežný stav 2 : 2. Myjavskí hráči od tohto momentu na súpera vyvíjali značný tlak, ale šance Fuknu, Gulána alebo Copka zostali nevyužité. Po záverečnom hvizde sa tak myjavská rezerva rozlúčila so sezónou deľbou bodou s Kaniankou a aj touto cestou ďakuje za podporu v celom ročníku svojim fanúšikom i vedeniu klubu.

No a my sa pripájame s poďakovaním aj našim hráčom a realizačnému tímu za predvedené výkony tak na domácom trávniku, ako aj na ihriskách súperov.