Spartak Myjava B si doma poradil s Borským Mikulášom

12.09.2022

Aktuálny súťažný ročník 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ pokračoval v nedeľu 11. septembra 2022 zápasom Spartaka Myjava B s tímom TJ Sokol Borský Mikuláš.

Myjavčania do stretnutia na výborne pripravenom domácom turolúckom trávniku vstúpili nátlakovou hrou. V 6. minúte po faule na Jakuba Halabrína zahrával priamy kop Flamík a tvrdou strelou trafil múr hosťujúcich hráčov. V 16. minúte mieril tesne vedľa žrde brány Borského Mikuláša Kosík. Prítomných divákov potešila pekná akcia v 21. minúte, kedy po Kosíkovom rohovom kope hlavou zakončoval Gálik, no brankár Cigánek jeho pokus vychytal. O päť minút neskôr bol už ten istý hráč úspešný a otvoril skóre. Myjava - Borský Mikuláš 1 : 0. V 23. minúte musela byť hra na istý čas kvôli intenzívnemu dažďu prerušená a táto vynútená pauza domácim veľmi nesadla. Viazla im kombinácia, nedarila sa streľba. Až v 45. minúte po viacerých vyhratých súbojoch Jakuba Halabrína dal kapitán domácich spätnú prihrávku Jankovýchovi a ten strelou popod brankára zvýšil na polčasových 2 : 0 pre kopaničiarov.

V druhom polčase bolo dianie na trávniku poznačené mnohými osobnými súbojmi a nepresnosťami na oboch stranách. Až v 81. minúte Gálik zachytil Dubovského centrovanú loptu a zakončoval hlavou. No Cigánek jeho pokus doslova na čiare zastavil. Pekným momentom bola strela Gálika zo šestnástky Borského Mikuláša v 88. minúte, ktorú z prázdnej brány vyhlavičkoval jeden z hráčov hostí. Zápas sa tak po záverečnom hvizde skončil výsledkom 2 : 0 pre Myjavu, ktorá si do tabuľky pripísala cenné tri body.

Spartak Myjava B - TJ Borský Mikuláš 2 : 0 (2 : 0)
6. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 11. 9. 2022, štadión v Turej Lúke

• Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Halabrín Jerguš, Koníček, Jankových (88. Bies), Flamík, Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Kosík, Kodaj, Jankovič (72. Mareček)
  • Zostava TJ Sokol Borský Mikuláš: Cigánek, Kujovský, Malík (82. Evans), Černý, Lánik (59. Stupavský), Cintula (K), Plott, Ťulák, Petrík, Orlík, Kovalovský
  • ŽK: 71. Halabrín Jerguš - 64. Ťulák, 65. Stupavský