Spartak Myjava B zdolal Podolie 4 : 3

28.08.2023

Aktuálny súťažný ročník 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 pokračoval počas posledného augustového víkendu zápasmi 4. kola. V rámci neho hráči myjavského béčka vycestovali do Podolia, s ktorým si zmerali sily v sobotu 26. augusta 2023 popoludní.

Úvod zápasu patril kopaničiarom, keď už v 2. minúte potiahol loptu Dubovský, ten ju posunul Liškovi a následnú prudkú strelu Marečka gólman Vdoviak vyrazil. No na následnú Fuknovu dorážku bol už prikrátky a Spartak išiel do vedenia 1 : 0. Nešťastným momentom bola pre hostí, podobne ako v minulom stretnutí, 5. minúta zápasu, v ktorej musel pre zranenie ihrisko opustiť Šarudi. V tejto fáze zápasu mali viac z hry Myjavčania, no šance Tomku a Lišku zostali nevyužité. Pekná príležitosť sa zrodila v 29. minúte, keď Fukna vysunul Marečka, ten spätnou prihrávkou našiel Zmeka a Spartak viedol nad Podolím 2 : 0. Šancu si potom vypracovali aj domáci futbalisti, ale ich strelecký pokus napokon skončil len nad Šragovou svätyňou. Podolčania postupne prebrali na trávniku iniciatívu a v 37. minúte po faule hostí v pokutovom území nariadil hlavný arbiter pokutový kop, ktorý premenil Gajdošík. Podolie - Myjava 1 : 2. A to to už do polčasovej prestávky zostalo.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci hráči a v 55. minúte po lopte za obranu Spartaka a následnej prihrávke vyrovnal na 2 : 2 hlavičkou Pyšný. Kopaničiarom sa veľmi nedarilo a ani strely Fuknu či Lišku si cestu za bránkovú čiaru nenašli. Naopak, domáci po rýchlom protiútoku otestovali pozornosť brankára Šragu, ktorý ich prudkú strelu vytesnil na rohový kop. Ten dokázali Podolčania zužitkovať a v 67. minúte úspešne zakončil Ohrablo, ktorý tak poslal svoj tím do vedenia 3 : 2. Tréner Myjavy Dubovský následne urobil zmeny v základnej zostave, hra Spartaka ožila a hostia začali na domácich tlačiť. Zo svojej snahy vyťažili vyrovnávajúci gól, keď v 74. minúte po Jankovýchovej prihrávke skóroval Koníček. Chuť strhnúť víťazstvo na svoju stranu narastala a v 77. minúte priťukol Koníček Horniakovi, ktorý poslal loptu za Vdoviakov chrbát. Podolie - Myjava 3 : 4. Ďalšiu príležitosť mal na kopačke Vrablic, ale jeho "jedovka" skončila na brvne brány Podolia. Domáci sa síce snažili v závere stretnutia stav zápasu zmeniť, no Myjavčania umnou hrou doviedli duel do víťazného konca a odviezli si zo súperovho ihriska cenné tri body.

OŠK Podolie - Spartak Myjava B 3 : 4 (1 : 2)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 4. kolo

• zostava OŠK Podolie: Vdoviak, Helbych, Vrba, Ohrablo (K), Marek (83. Gúčik), Haverić, Gajdošík Ľ., Bobocký, Pyšný, Gajdošík M., Feranec (75. Čirák)
  • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Brezina, Tomka (55. Horniak), Koníček, Šarudi (6. Kosík - 64. Kunka), Dubovský (K), Mareček (55. Jankových), Zmeko (64. Vrablic), Liška, Fukna, Kodaj
  • ŽK: 41. Gajdošík Ľ., 66. Feranec, 82. Marek
  • góly: 37. Gajdošík Ľ. (PK), 55. Pyšný, 67. Ohrablo - 2. Fukna, 29. Zmeko, 74. Koníček, 77. Horniak
  • rozhodovali: Strečko - Ferenc, Csepregi
  • návštevnosť: 150 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko