Spartak Myjava do Vranova nepocestuje, chce hľadať lepšie riešenie

30.11.2023

Vedenie klubu Spartak Myjava po zvážení všetkých objektívnych okolností adresovalo Komisii pre riadenie 2. ligy Slovenského futbalového zväzu oznámenie o nevycestovaní na dohrávku 17. kola 2. futbalovej ligy 2023/2024 do Vranova nad Topľou s tímom Slavoj Trebišov.

Opakovaný výjazd na východ Slovenska v sobotu 2. decembra 2023 na umelý trávnik mestského štadióna vo Vranove označilo potom, ako bola zamietnutá jeho žiadosť o preloženie termínu, za nemožný.

Ako sa uvádza v oznámení, medzi hlavné dôvody nevycestovania myjavského A-mužstva patria skutočnosti, že klub aktuálne nie je schopný zabezpečiť na tento zápas mužstvo podľa licenčných podmienok súťaže a tiež nie je možné, aby Spartak odohral stretnutie bez adekvátnej prípravy, mimo termínovej listiny jesennej časti súťaže a navyše na štadióne, ktorý nie je certifikovaný pre zápasy 2. ligy.

Klub zároveň deklaroval, že je pripravený hľadať také riešenie realizácie zápasu, ktoré nepoškodzuje futbal, nepoškodzuje klub, jeho fanúšikov a bude plne v zmysle platných futbalových noriem.

Ďakujeme za pochopenie!

ilustračné foto: M. Hrin