Spartak Myjava na českého druholigistu nestačil

01.07.2023

Na svoj druhý prípravný zápas v rámci letnej prestávky pred štartom nového súťažného ročníka 2022/2023 vycestovali Myjavčania do neďalekej Starej Turej, kde sa na miestnom štadióne stretli s českým druholigistom a minulosezónnym ašpirantom na postup do Fortuna ligy, tímom MFK Vyškov.

Úvod stretnutia bol obojstranne opatrný a hra sa odvíjala najmä v strede ihriska. V prvých desiatich minútach diváci na tribúnach ohrozenie jednej či druhej brány nevideli. Až v 12. minúte vyslal rozbehnutý Čurik center na Tancíka a ten sa pokúsil zakončiť. Mieril však nad vyškovskú svätyňu. O minútu neskôr skúšal šťastie na opačnej strane ihriska Fanje, pochodil však rovnako. V 15. minúte sa ku strele na bránu dostal opäť Tamcík. Lopta mu však nesadla na kopačku a jeho "malú domov" Borek bez problémov pokryl. Do rukavíc vyškovský gólman ukryl aj Castellanov pokus z rohu ihriska. V 21. minúte sa do sólového úniku dostal spartakovskou defenzívou stíhaný Metsoko. Kubica situáciu správne vyhodnotil, vybehol a loptu vyrazil na roh. V 27. minúte zahrával priamy kop Hapal a veru natiahol Boreka v bráne. Potom však prišiel brejk Vyškova, pred Kubicom sa ocitol osamotený Metsoko, prekonal myjavského gólmana a len tesne minul žrď spartakovskej brány. O dve minúty na to Kubica vyrážal Ilkovu strelu smerujúcu do siete. Veľkú šancu na otvorenie skóre mali hostia v 35. minúte. Brejkovú situáciu sa snažil využiť Ilko, ale Kubicu vo finále neprekonal. Napokon sa sieť za myjavským brankárom predsa len rozvlnila, keď sa lopta dokotúľala za čiaru po nešťastnom teči Štefánka. Prvý polčas sa tak skončil jednogólovým náskokom Vyškova.

Po výmene strán a prestriedaní základných zostáv hra pokračovala v nasadenom tempe. Ako prvý pohrozil hneď v 46. minúte Vrablic a získal pre Myjavu rohový kop. Vyrovnávajúci gól ale zo štandardnej situácie kopaničiari nevyťažili. V 51. minúte sa dral do zakončenia opäť aktívny Vrablic a vyškovský gólman musel zasahovať. V 53. minúte predviedli spartakovci krásnu akciu, Vrablic posunul loptu rozbehnutému Buchelovi a obrancom hostí tečovaná lopta skončila na hornej sieti. V 60. minúte zaútočili Vyškovčania, Dialo vypálil, no mieril na Opáleka, ktorý jeho strelu zlikvidoval. Druhý gól Vyškovčania pridali v 66. minúte, keď Opálek na zemi nedokázal zabrániť dvom hráčom súpera, aby loptu nedotlačili za čiaru. Presný zásah si na konto pripísal Krška. S pribúdajúcimi minútami a pretrvávajúcou snahou Spartaka streliť kontaktný gól sa množili osobné súboje v poli a s nimi spojené prerušenia hry. V 80. minúte sa presadil strelou zo strednej vzdialenosti Jaroš a zvýšil náskok Vyškova na 3 : 0. V 82. minúte pálil na opačnom konci ihriska Buchel, no priestor troch žrdí minul. V 85. minúte zasa hlavičkoval do brankárových rukavíc Vrablic. Konečné skóre na 4 : 0 pre Vyškov uzavrel v 87. minúte prelobovaním Opáleka Rogožan.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Do prvého polčasu sme vstúpili dobre, mali sme šance, snažili sa kombinovať a hrať smerom dopredu. Potom sme dostali gól prakticky do šatne. Do druhého dejstva sme nastúpili vo vysokom tempe s prestriedaným a omladeným kádrom, ktorý na sebe ešte potrebuje pracovať, zvyšovať zdravú agresivitu a dôraz na ihrisku. Tu nám akoby trochu chýbala odvaha. Pretože sme si vedeli vytvoriť šance, ale musíme ich vedieť aj efektívne premieňať. Máme dvoch hrotových útočníkov, jeden z nich je momentálne zranený, takže na tomto poste strelca pracujeme, hľadáme možnosti a verím, že sa nám aj v tomto smere podarí nájsť, to čo chceme a potrebujeme."

• zostava Spartaka Myjava: Kubica - Čurik, Štefánek, Bílovský, Toman - Benovič - Legnani, Castellano, Hapal, Tancík - Copko
    náhradníci: Opálek, Brezina, Svatík, Buchel F., Spivak, Boledovič, Šimek, Buchel J., Vrablic
  • zostava MFK Vyškov: Borek, Štěpánek, Lacík, Ilko, Němeček, Červeň, Traore, Souleyman, Grant, Metsoko, Fanje
    náhradníci: Lahodný, Jambor, Jaroš, Oulehla, Rogožan, Krška, Dialo
  • góly: 43. Štefánek (vlastný), 66. Krška, 80. Jaroš, 87. Rogožan