Spartak Myjava natiahol sériu už na desať víťazstiev

13.05.2022

Tento raz výnimočne v piatok 13. mája 2022 večer privítali hráči Spartaka Myjava na svojom štadióne zaujímavého súpera z piatej priečky tabuľky, tím OFK Dynamo Malženice. Tie si v predošlých kolách TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 dokázali poradiť so Šaľou, či dokonca s lídrom z Považskej Bystrice. No a domáci kopaničiari vyhrali deväť zápasov za sebou a tak boli ich priaznivci zvedaví, či sa im podarí uspieť aj desiaty raz a pre ktorého zo súperov bude ten povestný piatok trinásteho smolnejší...

Ako prví zaútočili hneď v 2. minúte zápasu domáci, keď po Tomanovom centri poslal hlavou loptu do stredu brány Pekár. Maťašovskému však problémy nenarobil. Hostia vzápätí kontrovali a pokúšali sa presadiť po štandardných situáciách. Neúspešne. V 13. minúte zasa preveril reflexy gólmana Malženíc dobre mierenou hlavičkou Cisár, ale ani teraz sa sieť nerozvlnila. V 18. minúte zahrávali Myjavčania rohový kop. K zakončeniu sa dostal kapitán Pekár a strelou k žrdi mohol otvoriť skóre. Brankár však s istou dávkou šťastia aj túto situáciu zvládol a loptu vyrazil na ďalší roh. Spartakovci boli naďalej aktívnejší, tlačili sa do šestnástky súpera a v 22. minúte skúšal šťastie dobre postavený Cisár. No bez gólového efektu. V 38. minúte prekvapil Kubicu prudkou dorážkou zblízka Kovársky. Myjavský brankár našťastie stál na správnom mieste a loptu za chrbát nepustil. Potom v 41. minúte sa v dobrej pozícií pred pokutovým územím ocitol Tomáš Mareš. Vypálil, ale zamieril presne do Maťašovského. Lopta sa však odrazila a akciu úspešne dokončil Cisár, ktorý tak poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Malženice 1 : 0. Diváci na tribúnach sa ešte nestihli ani usadiť a už sa radovali znova. V 42. minúte vyslal presný center smerujúci k zadnej žrdi Čurik, rozbehnutý Pekár pálil z prvej a už to bolo 2 : 0 pre Spartak. Za tohto stavu sa tímy rozišli na polčasovú prestávku.

V druhom dejstve sa do vyloženej šance dostali domáci futbalisti v 62. minúte. V brejkovej situácii sa ocitlo duo Čurik a striedajúci Martišiak. Už vo vnútri pokutového územia Čurik nezištne prihral Martišiakovi, aby vystrelil, ten však rozbehnutý nestihol správne zareagovať a trafil len brankára. Akcia kopaničiarov napriek tomu pokračovala. Martišiak loptu pre svojich spoluhráčov opäť vybojoval a umožnil zakončiť Cisárovi. Ten hlavičkoval tesne vedľa. Rovnaký hráč v 73. minúte nastrelil žrď malženickej brány a tlak Myjavy na súpera pokračoval. Ten v 79. minúte vyústil do tretieho domáceho gólu, ktorý po Martišiakovej prihrávke nekompromisne zavesil Pekár a znova rozjasal fanúšikov. V záverečných desiatich minútach sa už stav nezmenil a Spartak si predsa len na konto pripísal desiate víťazstvo po sebe.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Dnes sme videli súboj dvoch kvalitných mužstiev. Hostia dobre prehusťovali priestor a ťažko sme sa v prvom polčase dostávali do príležitostí. Boli sme takí ťažkopádnejší na môj vkus. Ale potom sa to už rozbehlo. Začali sme si vytvárať šance, dve sme premenili, ďalšiu jednu - dve sme ešte mali k dispozícii. V druhom polčase to už hostia chceli viac otvoriť, ale naši chlapci to dobre ustáli. Dostali sme sa do asi troch zaujímavých príležitostí a z nich jednu premenili. Gratulujem chlapcom k peknému víťazstvu a natiahnutiu víťaznej série. Dúfam, že bude pokračovať čo najdlhšie."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík (60. Sivák), Pekár (K) (83. Pecha), Cisár, Toman, Lopušan, Mareš T. (61. Martišiak), Legnani (64. Mareš L.), Čurik (86. Liška), Svatík
  • Zostava OFK Dynamo Malženice: Maťašovský, Martinka, Krajčovič, Jakubička (K), Kovársky, Slebodník, Jendrek, Mikeš (83. Horváth), Machovič (67. Šoóš), Alves (46. Kurej), Sekera
  • ŽK: 53. Flamík - 57. Martinka, 15. Kurej, 90. Kovársky
  • góly: 41. Cisár, 42. a 79. Pekár
  • rozhodovali: Janček - Cabaj, Haring