Spartak Myjava odcestoval na sústredenie do Turecka

24.02.2020

V Turecku odohrajú Myjavčania aj dva prípravné zápasy.

Dnes ráno sa výprava Spartaka Myjava presunula na viedenské letisko Vienna International Airport, odkiaľ po 14-tej hodine odletela do tureckej Antalye. Večer miestneho času, kde je o dve hodiny viac, než na Slovensku, sa hráči spolu s realizačným tímom ubytovali v hoteli v Beleku.

Dlhú zimnú prípravu, počas ktorej kopaničiari odohrali dosiaľ šesť zápasov, tak v jej závere spestrí sústredenie v príjemných klimatických podmienkach. Do Turecka pricestovali spartakovci s 19-timi hráčmi (3 brankári a 16 hráčov v poli). V tíme absentuje Tomáš Kóňa, ktorý sa zranil v poslednom prípravnom zápase s Petržalkou a jeho zdravotný stav mu neumožnil zúčastniť sa sústredenia. Tréner Ladislav Hudec nemôže počítať ani s trojicou mladíkov Martin Brezina, Dalibor Dubovský a Lukáš Liška, ktorí majú školské povinnosti.

Súpiska hráčov na sústredení: Peter Solnička, Denis Kubica, Michal Samul, Martin Svatík, Samuel Flamík, Erik Vávra, Štefan Pekár, Patrik Kubica, Erik Pecha, Jaroslav Toman, Pavol Sivák, Mário Lopušan, Róbert Horeš, Dávid Copko, Kristián Karika, Lukáš Mareš, Tomáš Mareš, Tomáš Fila, Ľubomír Ulrich

Okrem tréningových jednotiek čakajú na hráčov aj dva prípravné zápasy. Myjavčanov v nich preveria tímy z východu Európy. Najskôr ruský FC Olimp Chimki a na záver pobytu v Turecku ukrajinský FC Obolon Kyjev.

Prípravné zápasy na sústredení v Turecku:

  • Štvrtok 27. február 2020: Spartak Myjava - FC Olimp Chimki (Rusko)
  • Nedeľa 1. marec 2020: Spartak Myjava - FC Obolon Kyjev (Ukrajina)