Spartak Myjava oficiálne začne zimnú prípravu, ciele na jar nemení

05.01.2023

V pondelok 9. januára 2023 sa o 15.30 h na myjavskom štadióne po sviatočnej prestávke opäť zídu hráči A-mužstva Spartaka Myjava, aby spolu s realizačným tímom odštartovali proces zimnej prípravy pred jarnou časťou 2. futbalovej ligy 2022/2023. Tá pre spartakovcov začne 26. februára zápasom v Žiline.

Počas nasledujúcich týždňov čaká na hráčov Myjavy okrem tréningového procesu a kondičnej prípravy aj séria prípravných zápasov a sústredenie v Turecku. Duelov má byť sedem, z toho dva v rámci herného sústredenia v zahraničí. Ako prvý Spartak preverí v sobotu 14. januára na svojom ihrisku Uherský Brod. Potom kopaničiari odohrajú v sobotu 21. a v utorok 24. januára zápasy so Skalicou a Belušou. Keďže z pôvodného plánu vypadlo stretnutie so Zlatými Moravcami, v sobotu 28. januára ich nahradia Lednické Rovne a od 4. februára začne spomínané sústredenie v Turecku. Po návrate je v nedeľu 19. februára naplánovaná generálka v domácom prostredí so Sereďou a potom už začne liga. V jej druhej časti chcú spartakovci nadviazať na úspešnú jeseň, po ktorej sa usadili na tretej priečke tabuľky. Ich ambície zostávajú nezmenené. Cieľom bude hrať v hornej polovici tabuľky a predvádzať atraktívny futbal, ktorý diváka zaujme i zabaví. "Po jesennej časti sme vyjadrili absolútnu spokojnosť s mužstvom a jeho výkonmi, ktoré na domácom trávniku aj ihriskách súperov predvádzalo. To, že zimujeme na treťom mieste, považujeme za skvelý výsledok a ukázalo sa, že rozhodnutie, ktoré sme urobili pred dvoma rokmi, aby sme hneď nepostúpili do vyššej súťaže, ale ešte počkali, sa ukázalo ako správne. Chlapci sa zohrali, vytvorili v kabíne naozaj dobrú a súdržnú partiu a dnes 2. ligu hrá povedzme 80% hráčov, ktorí za nás nastupovali aj v 3. lige Západ. Plus sme úspešne zapracovali aj nových, perspektívnych hráčov, ako napríklad Buchela, či Olejníka. Tu prvú časť ligy by som rozdelil na tri časti. Prvá tretina bola výborná, v druhej prišli aj nejaké zaváhania a tá posledná bola opäť skvelá. Takže máme na čom stavať a budeme sa aj naďalej držať tej našej filozofie, že futbal chceme robiť predovšetkým pre radosť, nie preto, že niečo musíme. Jediné negatívum, ktoré vnímam, je to, že ten záujem divákov o kvalitný futbal nie je taký, aký by si naši hráči zaslúžili," hodnotí aktuálnu situáciu generálny manažér Spartaka, Peter Halabrín.

Čo sa týka zloženia myjavského A-mužstva, v zimnej príprave tréneri rátajú s 25 hráčmi vrátane brankárov s tým, že v jarnej časti by sa mal káder uzavrieť na počte maximálne 21 členov. Nejakými zásadnými zmenami tím neprešiel, ale pár noviniek sa tu nájde. V zostave pribudli dve nové mená. Obranca Michal Boledovič, hráč Trnavy, ktorý na jeseň nastupoval za Malženice a objavil sa aj v nominácií slovenskej reprezentácie U19 a útočník Filip Škrteľ naposledy hrajúci za Kalnú nad Hronom. Svojimi výkonmi si po jesennej časti vyslúžil miesto v jedenástke 3. ligy. Do prípravy sa takisto zapoja navrátilci z hosťovaní - Dávid Copko (Nové Mesto nad Váhom), Martin Brezina (Vrbové) a Tomáš Zmeko (Vrbové). Z B-mužstva pribudnú Kristián Koníček a Jakub Halabrín.

Naopak, z tímu odchádzajú Jiří Pafka, s ktorým klub ukončil spoluprácu, do Rače prestupuje Jakub Buchel, ktorý zároveň v Bratislave navštevuje školu a otáznik ešte visí nad Samuelom Benovičom, pri ktorom klub rieši pokračovanie hosťovania i Stanislavom Olejníkom. Ten sa už skôr vrátil do materského Spartaka Trnava, s ktorým začal prípravu, ale zatiaľ nie je jasné, či tam aj definitívne zostane. Ak nie, bude pokračovať aj na jar v čierno-bielom drese. Pozvánku do zimnej prípravy dostal aj Dalibor Dubovský ml., ktorý sa však pre školské povinnosti rozhodol naďalej zotrvať len pri myjavskom B-mužstve.

Plán prípravných zápasov Spartaka Myjava v zimnej prestávke 2022/2023

  • sobota 14. 1. 2023, 10.30 h - Uherský Brod - Myjava
  • sobota 21. 1. 2023, 11.00 h - Skalica - Myjava
  • utorok 24. 1. 2023, 18.00 h - Myjava - Beluša
  • sobota 28. 1. 2023, 11.00 h - Myjava - Lednické Rovne
  • 4. - 12. 2. 2023 - sústredenie v Turecku, v rámci ktorého sa ráta s dvoma zápasmi 7. a 11. 2. 2023
  • sobota 18. 2. 2023, 10.30 h - Myjava - Sereď, generálka na ligu

Zloženie A-mužstva Spartaka Myjava v zimnej príprave sezóny 2022/2023

  • brankári: Libor Koníček, Denis Kubica, Tomáš Odráška
  • hráči: Willian Correia Silva, Jerguš Halabrín, Samuel Flamík, Štefan Pekár, Adam Cisár, Filip Buchel, Jaroslav Toman, Pavol Sivák, Mário Lopušan, Dominik Martišiak, Tomáš Mareš, Arthur Legnani, Maroš Čurik, Jakub Tancík, Martin Svatík, Martin Brezina, Michal Boledovič, Kristián Koníček, Tomáš Zmeko, Jakub Halabrín, Filip Škrteľ, Dávid Copko

M. Hrin
ilustračné foto: Vladimír Pyxel Domen