Spartak Myjava opäť reaguje. Tento raz na duel v Komárne.

17.10.2022

V sobotu 15. októbra 2022 sme zverejnili stanovisko predstavenstva spoločnosti Spartak Myjava k sporným momentom zápasu Myjava - Pohronie. Ubehli len dva dni a klub musí reagovať znova, v tomto prípade na víkendové stretnutie Komárno - Myjava.

Zo stanoviska citujeme:

"Počas víkendu (pozn.: v sobotu 15. 10. 2022) náš klub zverejnil oficiálne stanovisko k rozhodnutiu orgánov Slovenského futbalového zväzu (ďalej SFZ) vo veci našej sťažnosti na momenty zápasu Myjava - Pohronie. Neubehlo veľa času a musíme opäť reagovať na skutočnosti, ktoré VÝRAZNE OVPLYVNILI priebeh a výsledok stretnutia nášho A-mužstva proti tímu Komárna hraného v sobotu 15. 10. 2022 o 14,30 hod. Je pre nás absolútne neprijateľné, aby náš klub, naši hráči, no v neposlednom rade aj naši diváci boli sústavne "trestaní" za neschopnosť (alebo schopnosť?) niekoho iného.

Určite podáme sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu uvedeného stretnutia, čo sme hneď po zápase oznámili aj delegátovi stretnutia, inak bývalému ligovému rozhodcovi, pánovi Gádošimu, nakoľko sa arbiter dopustil viacerých hrubých chýb. Nimi jednoznačne ovplyvnil priebeh a výsledok stretnutia. Konkrétne ide o tieto chyby:

  • V úvode stretnutia neodpískaný JASNÝ pokutový kop pre naše mužstvo po faule domáceho obrancu na zakončujúceho Olejníka.
  • Odpískaný VYMYSLENÝ pokutový kop pre domáce mužstvo po jednoznačne úplne bežnom a najmä čistom súboji o loptu, kde náš obranca Toman čisto odobral loptu súperovi.
  • Odpískanie faulu domáceho hráča mimo súboja o loptu a následné neudelenie ŽK tomuto hráčovi, čo by znamenalo jeho vylúčenie po druhej ŽK.

Každý, kto niekedy hral zápas, vie, že je veľmi deprimujúce, keď namiesto toho, aby ste vyhrávali zrazu prehrávate. A nie vlastnou vinou. To každého hráča zráža dole.

Veríme, že aj naďalej budeme spoločne hľadať silu a pokračovať v boji s týmto "molochom" a rovnako spoločne budeme fandiť našim hráčom, ktorí si určite nezaslúžia také ponižovanie a praktiky, aké sú predvádzané proti nim v našich posledných zápasoch. Súhlasili sme s postupom do 2. ligy preto, lebo sme si vážime prácu i ochotu trénerov a hráčov, ktorú predvádzali v posledných rokoch. Mala to byť pre nich odmena. Ale, bohužiaľ, niekto sa rozhodol, že ich bude trestať. Je nám smutno, že niekto ničí ich snahu a chuť pracovať, trénovať a snažiť sa vyrovnať lepším protihráčom. Čo si pokazíme sami, to si pokazíme my a my si to aj vyriešime. Ale prečo má už štyri zápasy snahu kaziť nám to niekto iný? Niekto, kto nemá žiadne právo na takéto úbohé konanie. Jediné, čo má, sú píšťalka a podobné "nástroje".

A my hovoríme, že NEBUDEME ďalej tolerovať a znášať takéto konanie! Mysleli sme si totiž, že v profesionálnom futbale sa už konečne pracuje profesionálne a aj preto sme súhlasili s postupom. A nie, nehráme sa na urazených. To, čo robíme, sú naše jediné možnosti v boji za spravodlivosť. A za tú budeme bojovať vždy.

A keď už ani televízne prenosy na ňu nestačia, dúfame, že postupne prídu aspoň mikrofóny - podobne ako v hokeji, ktorému určite výrazne pomohlo to, že zaznievali počas prenosov slová chvály, keď bolo treba a rovnako aj ostré slová kritiky, ak bol na ne dôvod. Lebo len toto je cesta na to, aby sme sa zlepšovali.

Predstavenstvo akciovej spoločnosti SPARTAK MYJAVA