Pohárový postup Spartaka po víťazstve v Piešťanoch

11.10.2023

V utorok 10. októbra 2023 popoludní odohrali hráči A-mužstva Spartaka Myjava zápas 3. kola slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2023/2024. Ich súperom bol tím z 5. ligy, PFK Piešťany.

Duel sa mal pôvodne konať ešte v septembri, ale vzhľadom na nabitý program druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bol preložený na október. Medzitým sa už stihol uskutočniť žreb 4. pohárového kola, takže bolo vopred jasné, že víťaz stretnutia Piešťany - Myjava vyzve v pokračovaní súťaže treťoligový FK Poprad. No a dnes už vieme, že to budú práve kopaničiari, kto pocestuje pod Tatry a bude bojovať o ďalší postup. Spartakovcom sa totiž podarilo v Piešťanoch rozvlniť domácu sieť hneď štyrikrát, keď sa presadil dvakrát Jakub Tancík a po jednom góle pridali Copko a Legnani.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnešný zápas hodnotím určite pozitívne, hoci podmienky boli ťažké. Ale oba tímy ich mali rovnaké. Chceli sme ukázať svoju kvalitu a že naše srdcia bijú pre klub. To sa nám aj podarilo. V prvom dejstve sme dali dva góly, boli sme na trávniku dominantní. Potom sme pridali aj ďalšie góly a vytvárali si veľa ďalších šanci, takže zápas mohol skončiť aj 7 : 0. Bohužiaľ, chýbala nám väčšia presnosť a možno aj dôraz v istých momentoch. Ale celkovo som s nasadením chlapcov spokojný. Trochu sme si po neúspechu s Pohroním vyčistili hlavy a už sa pripravujeme na Slovan. Našim cieľom bol dnes určite postup, čaká nás v ďalšom kole Poprad a aj na jeho ihrisku budeme chcieť predviesť dobrý, bojovný výkon a naplniť naše heslo, že SME JEDEN TÍM!"

PFK Piešťany - Spartak Myjava 0 : 4 (0 : 2)
Slovnaft Cup 2023/2024, 3. kolo

  • zostava PFK Piešťany: Kolena, Stanek, Ďurina, Gula (K), Sloboda, Strelec, Kusý (87. Šadibol), Buchel, Glos, Valachovič (46. Tomaga), Badáň (46. Petráš)
  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Flamík (63. Castellano), Tancík, Benovič, Copko (K) (69. Legnani), Cisár, Boledovič (80. Vávra), Hapal (80. Horniak), Čurik, Štefánek, Bedecs (63. Svatík)
  • góly: 19. a 86. Tancík, 44. Copko, 74. Legnani
  • ŽK: 37. Cisár
  • ČK: -
  • rozhodovali: Marsal - Tokoš, Slatárovič
  • návštevnosť: 250 divákov

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen