Spartak Myjava sa rozlúčil s domácim štadiónom vysokým víťazstvom nad Marcelovou

11.06.2022

V sobotu 11. júna 2022 privítali hráči Spartaka Myjava na svojom štadióne súpera z druhej polovice tabuľky, tím FK Marcelová. Išlo o zápas 31. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022, ktorý bol pre Myjavčanov zároveň posledným duelom v domácom prostredí v aktuálnom súťažnom ročníku. Ten definitívne ukončia stretnutím s Partizánskym počas tretieho júnového víkendu.

A Myjavčania začali zhurta. Hneď v 1. minúte stretnutia preveril schopnosti brankára hostí Legnani a keďže prišlo v pokutovom území k faulu, hlavný arbiter Hybský nariadil pokutový kop. Ten zahrával kapitán domácich Pekár a bezpečne ho premenil. Myjava - Marcelová 1 : 0. Vzápätí zazvonilo brvno hosťovskej brány po Cisárovej hlavičke a v 4. minúte musel Kastsiukevich zasahovať proti vydarenej Legnaninho strele. Stav sa potom menil v 11. minúte, kedy sa po rohovom kope druhýkrát presadil Pekár. Myjava - Marcelová 2 : 0. Kopaničiari pokračovali v tlaku a súpera prakticky do ničoho nepúšťali. Naopak, zo svojej aktivity vyťažili ďalší presný zásah v 21. minúte stretnutia, o ktorý sa po dlhej prihrávke postaral hlavičkou Cisár. Myjava - Marcelová 3 : 0. V 27. minúte sa prezentoval ukážkovou strelou mieriacou do spojnice brány Pekár, ale gólman Marcelovej dokázal loptu vo výskoku vytlačiť. V 31. minúte zasa nastrelil žrď Kastsiukevichovej svätyne Legnani. O tri minúty neskôr po kombinácii domácich zbehol za obranu aktívny Cisár a štvrtý raz rozvlnil sito Marcelovej. Na polčasovú prestávku sa tak súperi rozišli s výrazným gólovým náskokom domáci

V druhom dejstve pokračovali kopaničiari v nasadenom tempe a súpera doslova drvili. Marcelovej nepomohla ani výmena brankára... Piaty gól pridal v 48. minúte po sólovom nábehu Martišiak a o minútu neskôr sa pohral s obranou Čurik a strelou k žrdi šiesty raz rozvlnil sieť. Myjavský gólostroj sa však nezastavil ani na tomto čísle a siedmy presný zásah pridal v 55. minúte Cisár. V 57. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Legnani a Myjava už viedla rozdielom ôsmich gólov. Napokon v 61. minúte po ruke v pokutovom území predsa len korigoval priebežný stav na 8 : 1 premeneným pokutovým kopom kapitán hostí Németh. Na druhej strane ihriska zasa Legnani v 67. minúte po Pekárovom centri druhý raz nastrelil konštrukciu brány. V 76. minúte sa Marcelovčania pokúšali pridať ďalší gól z priameho kopu a následnej dorážky, ale tak s Némethovým ako aj so Zsidekovým pokusom si domáci brankár poradil. Druhý menovaný hráč sa napokon predsa len dokázal presadiť a v už nadstavenom čase upravil výsledok na konečných 8 : 2 pre Spartak.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Dnešný zápas sa musel divákom páčiť. Videli sme veľa gólov, veľké množstvo šancí, aj tých nepremenených. To je asi jediná taká malá škvrnka na tomto stretnutí, za ktoré inak musím chlapcov len a len pochváliť. S prehľadom ovládli celý duel. Hráči pekne zvládli nielen dnešné stretnutie, ale aj celú jarnú časť, v ktorej nás čaká ešte jeden zápas v Partizánskom. Je vidno, že chlapci mali kvalitnú zimnú prípravu, spravili značný progres v hernom prejave, dosiahli pekné výsledky, vládzu dnes šprintovať aj v posledných minútach, čo je veľmi dôležité. Ak budú takto pokračovať aj v nasledujúcej sezóne, tak myslím, že konečný výsledok môže byť ešte lepší."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Willian (72. Brezina), Flamík, Pekár (K), Cisár (81. Kóňa), Toman (72. Pecha), Lopušan, Martišiak, Legnani, Čurik (59. Liška), Svatík (60. Sivák)
  • Zostava FK Marcelová: Kastsiukevich (46. Lubuški), Doktorík, Majel, Szénási, Németh (K), Taibl (59. Cabral), Krisztián, Zsidek, Ferentsyk (86. Diwumba), Orság, Kren
  • ŽK: -
  • góly: 2. (PK), 11. Pekár, 21., 34., 55. Cisár, 48. Martišiak, 49. Čurik, 57. Legnani - 61. Németh (PK), 90+ Zsidek
  • rozhodovali: Hybský - Kováč, Ábel