Spartak Myjava si chuť nenapravil, rezerve Slovana podľahol o gól

26.08.2022

V piatok 26. augusta 2022 pokračovala druhá slovenská najvyššia futbalová súťaž 7. kolom, v rámci ktorého privítala Myjava na domácom trávniku B-mužstvo Slovana Bratislava.

Kopaničiari do stretnutia vstupovali s jasným cieľom vrátiť sa na víťaznú vlnu a po minulotýždňovej prehre 1 : 3 s aktuálnym lídrom z Púchova získať ďalšie cenné body do vyrovnanej tabuľky.

K prvému ohrozeniu brány sa dostali hostia v 5. minúte po rohovom kope, kedy sa snažil presadiť Antálek, no Kubica pred jeho hlavičkovým zakončením loptu vyboxoval naspäť do ihriska. O tri minúty neskôr skúšal šťastie Chobot, ale nemieril presne. V 12. minúte na opačnej strane ihriska po sérii rohov Myjavy a faule na domáceho hráča zahrával priamy kop z hranice šestnástky Pekár. Loptu síce nasmeroval do priestoru troch žrdí, no Hrdina jeho úmysel odhadol a pekným zákrokom zabránil otvoreniu skóre. V 17. minúte po kombinácii dua Toman - Benovič poslal vysokú loptu na svätyňu Slovana Pekár, tá skončila na hornej sieti. V 30. minúte sa do príležitosti po chybe Spartaka v strede poľa dostal Božík a preveril Kubicove reflexy. Ten musel zasahovať aj v 37. minúte po ďalšej útočnej akcii belasých. Vynikajúcim zákrokom sa potom domáci brankár blysol v 41. minúte a správnym vybehnutím zmaril tutovku Čiernika. Následne po kontre Myjavčanov prekopol bránu Olejník. Do konca prvého dejstva sa už nič zásadné na trávniku neudialo a súperi sa rozišli na prestávku za bezgólového stavu.

Ten sa však menil hneď po začiatku druhého polčasu, kedy sa s domácou obranou pohral Božík a v 46. minúte poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Slovan 0 : 1. V 52. minúte spartakovci konečne zaútočili. Flamík vypálil, Hrdina loptu vyrazil pred seba, ale dorážka už domácim nevyšla. Nepresnú mušku mal zasa v 58. minúte vo vnútri pokutového územia Čurik. Priaznivci domáceho celku sa konečne dočkali v 64. minúte, kedy na 1 : 1 po peknej akcii vyrovnal Cisár. Ale dlho sa Myjavčania neradovali, pretože len o dve minúty neskôr zužitkoval prihrávku pred domácou bránou voľný Čiernik a nedal Kubicovi šancu. Myjava - Slovan 1 : 2. Ten istý hráč mohol v 74. minúte pridať ďalší gól, našťastie pre domácich sa mu to v dobrej pozícií nepodarilo. V 83. minúte pekne zakrútil loptu Legnani a Hrdina ju musel zo spojnice brány vytláčať. V záverečnej desaťminútovke kopaničiari na hostí zatlačili, hrozili po štandardných situáciách a snažili sa uchmatnúť zo zápasu aspoň remízový bod. Bohužiaľ, zámer im nevyšiel ani v nadstavenom čase a Spartak tak po prvý raz v aktuálnej sezóne utrpel v domácom prostredí prehru.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Toto stretnutie dopadlo tak, ako dopadlo. Hodnotí sa mi to veľmi ťažko, pretože sme ten zápas nezvládli. Súper bol určite hrateľný, len mne tam dnes chýbala tá nadstavba. Nevypracovali sme si ani veľký počet príležitostí, hrali sme len do predfinálnej fázy. Finálne prihrávky neprichádzali, bolo ich veľmi málo a nevedeli sme sa vysporiadať so súperovým štýlom, ktorý sem prišiel s defenzívnou taktikou. Zavrel sa a čakal na rýchle brejkové situácie. V tomto štýle hry je vidno každá jedna chyba a my sme sa dnes málo pobili o ten výsledok."

Vladimír Gála, tréner Slovana Bratislava B: "My sa dnes tešíme, domáci sú smutní, ale myslím, že to bol obojstranne dobrý futbal s emóciami, ktoré k nemu patria. My sme dnes boli konečne efektívni, dali sme dva pekné góly a som nesmierne rád, že sme tento zápas zvládli."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Flamík (53. Mareš T.), Benovič, Pekár (K) (85. Martišiak), Olejník (53. Cisár), Toman, Sivák, Pafka, Legnani, Čurik (74. Tancík), Svatík
  • Zostava ŠK Slovan Bratislava B: Hrdina, Mičák, Benko (K), Antálek, Tóth (75. Baláž), Hornyák, Kušnír (90+ Marcelli), Jevgenjevič, Chobot (65. Radulovič-Veličkovič), Božík, Čiernik (90+ Koseček)
  • ŽK: 50. Flamík, 90+ Martišiak - 27. Čiernik, 90 + Baláž, 90+ Koseček
  • góly: 64. Cisár - 46. Božík, 66. Čiernik
  • rozhodovali: Holas - Pacák, Špivák
  • návštevnosť: 554 divákov