Spartak Myjava stále bez prehry, poradil si aj s Dubnicou

12.08.2022

V piatok 12. augusta 2022 pokračovala druhá slovenská najvyššia futbalová súťaž 5. kolom, v rámci ktorého privítala Myjava na domácom trávniku aktuálne prvý tím tabuľky, FK Dubnica nad Váhom.

Tá pred týždňom jednoznačne zdolala béčko Slovana Bratislava 3 : 0, čím ho zosadila z pomyselného trónu, zatiaľ čo Spartak remizoval na ihrisku Slavoja Trebišov 1 : 1.

Ako prví pohrozili hneď v 2. minúte stretnutia hostia a preverili Koníčkovu pozornosť. Lopta však mierila tesne vedľa žrde. Potom v 5. minúte zaútočili domáci. Cisár tiesnený obranou Dubnice posunul loptu v pokutovom území Legnanimu a ten strelou zblízka otvoril skóre. Myjava - Dubnica 1 : 0. V 9. minúte sa pokúšal o vyrovnanie strelou spoza spoluhráča Kramár, ale myjavský gólman zmenu stavu nepripustil. V 17. minúte sa dostal do brejkovej situácie Olejník a krížnou strelou chcel prekvapiť Vavrúša. Ten sa zaskočiť nenechal. Len o minútu neskôr pálil na opačnej strane ihriska Martinek a Koníček musel loptu smerujúcu pod brvno vyrážať. Hra pokračovala vo vysokom tempe medzi šestnástkami a súperi sa striedali v ofenzívnych akciách. V 25. minúte sa po nedorozumení v rozohrávke dostal k zakončeniu Rizie, ale Koníček vytiahol pekný zákrok a loptu smerujúcu do siete skrotil. O dve minúty neskôr zasa mieril tesne nad bránu Matúš. V 35. minúte mali kopaničiari po Legnaniho zakončení k dispozícii rohový kop. Ten zahrával kapitán Pekár, loptu poslal do kotla pred Vavrúša, kde na ňu dočiahol Willian a hlavičkou zvýšil náskok Myjavy na 2 : 0. Do konca prvého polčasu sa už priebežný stav nezmenil a súperi sa rozišli na prestávku s dvojgólovým vedením Myjavy.

Do druhého dejstva nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách a hra pokračovala v nasadenom tempe. V 48. minúte sa do úniku dostával Olejník, ktorý bol hrubo faulovaný Shliakhovom a ten si za svoj zákrok vyslúžil od hlavného arbitra Valenta červenú kartu. V 54. minúte skúšal strelecké šťastie po kombinácii hostí v pokutovom území Myjavy Švec, no jeho nedôrazný pokus Koníčkovi problémy nenarobil. V 65. minúte zacentroval na opačnej strane ihriska pred Vavrúšovu svätyňu Pekár, Cisár sa pokúsil zakončiť, no priestor troch žrdí minul. Rovnako pochodil v 73. minúte striedajúci Flamík. Hostia napriek tomu, že hrali v oslabení, začali byť postupne smerom dopredu nebezpečnejší a snahu skórovať zužitkoval v 81. minúte Švec, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu. Ale vidina remízového výsledku sa Dubnici rozplynula v 83. minúte. Nepresnú prihrávku medzi hráčmi hostí totiž využil Flamík a tretí raz rozvlnil sieť za Vavrúšovým chrbtom. V nadstavenom čase ešte vyskúšal reflexy brankára Dubnice presnou hlavičkou Tomáš Mareš a po záverečnom hvizde si Myjavčania pripísali na konto plný bodový zisk za tretie víťazstvo v aktuálnej sezóne, čím natiahli sériu bez prehry na päť zápasov.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Dnes to bolo vydreté víťazstvo. V prvom polčase sme nejakých 20 - 25 minút prepadávali v niektorých situáciách. Samozrejme, súper má svoju kvalitu, vyhral tri zápasy po sebe, ale zvládli sme to. Boli sme efektívni a vypracovali si aj ďalšie príležitosti, ktoré sa dali využiť. No myslím si, že to dnes nebol z našej strany až taký dobrý výkon, ako v predchádzajúcich zápasoch. To, čo nebolo v prvom polčase dobré, sme si v polčase povedali, vyhodnotili a v druhom dejstve, ktoré bolo poznačené skorým vylúčením hráča súpera, začali chalani hrať trochu inak a riešili situácie tak, ako sme sa na ne pripravovali. Sme si vedomí svojej sily a verili sme, že v druhom polčase ešte dáme nejaký gól, čo sa nám v konečnom dôsledku aj podarilo. Sme šťastní z tohto víťazstva a sú to pre nás veľmi dôležité body."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Silva, Benovič, Pekár (K) (75. Buchel J.), Olejník (75. Martišiak), Cisár (85. Mareš T.), Toman, Pafka, Legnani (61. Flamík), Čurik (61. Tancík), Svatík
  • Zostava FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš (K), Kramár (87. Janco), Caeiro, Pagáč, Rita, Shliakhov, Matúš, Dubova (52. Cyprian), Rizie (66. Levai), Martinek, Švec
  • ŽK: 46. Čurik, 90+ Mareš T. - 77. Matúš
  • ČK: 47. Shliakhov
  • góly: 5. Legnani, 35. Willian, 83. Flamík - 81. Švec
  • rozhodovali: Valent - Zemko, Hrobárik
  • návštevnosť: 588 divákov