Spartak Myjava využíva „koronapauzu“ v sezóne na výmenu trávnika

09.04.2021

Štadión Spartaka Myjava, podobne ako iné hracie plochy na Slovensku, už niekoľko mesiacov zíva prázdnotou. Amatérske ligy sú stále zastavené, tímy nenastupujú na zápasy, futbalisti netrénujú...

Jediné dianie v myjavskom futbalovom stánku aktuálne zabezpečuje len prevádzka odberového miesta, na ktorom sa ľudia antigénovo testujú od decembra minulého roka. A mnohí z tých, ktorí z tohto dôvodu museli myjavský futbalový stánok navštíviť, si istotne všimli, že na trávniku hlavnej hracej plochy stále neprebiehajú žiadne práce spojené s jeho údržbou.

Dôvodom tohto stavu je skutočnosť, že miesto jarnej údržby bude trávnik na myjavskom štadióne kompletne vymenený a práce sa na ňom začnú už v pondelok 12. apríla 2021. Budú spočívať v odfrézovaní asi trojcentimetrovej vrstvy trávnatého podhubia, následnom zapieskovaní plochy, vertifikácii a výseve trávového semena. Nasledovať bude štandardná starostlivosť formou hnojenia, polievania či valcovania.

Náklady na tento projekt sú vo výške 14 500,- €, pričom 10 000,- € tvorí dotácia od Slovenského futbalového zväzu poskytnutá na rekonštrukciu hracej plochy. Práce bude zabezpečovať spoločnosť Florest Malacky, ktorá má trávnikárske skúsenosti aj z národného štadióna v Bratislave alebo štadióna Antona Malatinského v Trnave.

V klube počítajú s tým, že práce samotné potrvajú do 17. apríla a následne bude hracia plocha mimo prevádzky ešte osem až desať týždňov, aby sa trávnik dobre ujal. Vedenie Spartaka chcelo túto rekonštrukciu zrealizovať práve teraz, v čase, keď nie je možné trénovať alebo hrať majstrovské stretnutia, aby bol štadión v momente reštartu súťaží v dobrej kondícií. V prípade, že by došlo k uvoľneniu epidemiologických opatrení, obnovilo sa fungovanie amatérskeho športu a trávnik by ešte nebol celkom pripravený, dejiskom zápasov budú ihrisko s umelou trávou v Myjave alebo štadión v mestskej časti Turá Lúka.