Spartak Myjava začal krátku letnú prípravu, o týždeň ho čaká duel so Šamorínom

05.07.2022

V utorok 5. júla 2022 začali hráči A-mužstva Spartaka Myjava krátku letnú prípravu pred štartom nového ročníka 2. futbalovej ligy 2022/2023.

A keď uvádzame krátku, tak tým myslíme skutočne len 11 dní, ktoré majú kopaničiari na to, aby sa po dovolenkách, nejasnostiach, v ktorej súťaži sa vlastne predstavia a riešení personálnych a organizačných záležitostí, opäť zohrali, zoznámili s novými hráčmi i obmeneným realizačným tímom. Návrat do druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Myjavčania totiž odštartujú zápasom na domácom štadióne už v sobotu 16. júla 2022, keď tu o 17.00 h privítajú tím FC ŠTK 1914 Šamorín.

Spartakovcov v novom súťažnom ročníku povedie tréner Lukáš Kaplan. Ten v predošlých rokoch viedol napríklad tím MŠK Púchov, asistoval trénerovi mužov v Šamoríne, trénoval miestny mladší dorast U17, pôsobil v tíme FK Senica. Ako futbalista hrával za Púchov, Rapid Bratislava i Lednické Rovne. Má za sebou stáže v Ado Den Haag alebo v Sampdorii. Lukášovi Kaplanovi budú na Myjave asistovať Daniel Kvasnica, Peter Vavák i Peter Solnička.

Tak ako sme už skôr informovali, káder mužov z predošlej sezóny zostal pokope a posilní ho niekoľko nových hráčov, ktorí majú Myjave pomôcť k ešte lepším druholigovým výkonom. Čierno-biely dres oblečie napríklad obranca Jiří Pafka zo Zlína, ktorého mali kopaničiari na lane už pred jarnou časťou TIPOS III. ligy Západ 2021/2022. Z neďalekej Senice na Myjavu zamieria bratia - dvojčatá, záložník Jakub Buchel a útočník Filip Buchel. A napokon zostavu A-mužstva vystuží aj stredopoliar Spartaka Trnava, Samuel Benovič. Všetko sú to mladí hráči do 21 rokov so zaujímavým potenciálom. Podľa aktuálnych informácii z vedenia klubu sú ďalší jeden - dvaja hráči ešte v riešení. Mená zatiaľ prezrádzať nebudeme, ale už teraz vás na blížiace sa druholigové zápasy na myjavskom štadióne pozývame!

M. Hrin
ilustračné foto: M. Hrin