Spartak Myjava zdolal Šaľu a udržal sa v prvej päťke

12.03.2022

V druhú marcovú sobotu pokračovala séria domácich zápasov Spartaka Myjava stretnutím 18. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 so šiestym tímom tabuľky, FK Slovan Duslo Šaľa. Tá pred týždňom podľahla na domácom trávniku lídrovi z Považskej Bystrice 0 : 2 a rovnako pochodila aj Myjava, ktorá nestačila na Belušu.

Vzhľadom na pomerne tesné bodové rozdiely v tabuľke od druhého po šieste miesto tak mali Myjavčania motiváciu navyše, aby v tomto meraní síl uspeli, prekonali svoju streleckú smolu a bodovali naplno.

Prvých desať minút duelu bolo vyrovnaných, bez šancí na jednej alebo druhej strane. O prvý nebezpečný útok sa postarali v 12. minúte hostia, ale Vantrubovi sa nepodarilo zakončiť. Ten istý hráš mieril o tri minúty neskôr vedľa spojnice brány. Domáci pohrozili v 18. minúte, kedy sa pokúšal z uhla presadiť Legnani, no Milošovič loptu vyrazil na roh. Po ďalšom rohovom kope v 24. minúte šaliansky gólman opäť loptu vyboxoval a otvorenie skóre nepripustil. V 28. minúte mieril vysoko nad Čurik, no a prvého gólu sa diváci dočkali v 30. minúte stretnutia. Po nedorozumení pred domácou bránou sa k lopte bez problémov dostal aktívny Vantruba a poslal Šaľu do vedenia. O vyrovnanie sa snažil v 35. minúte Čurik, ale aj jeho pokus k žrdi Milošovič vyrazil. Do prestávky sa už nič zaujímavé na ihrisku neudialo.

V druhom dejstve najskôr v 47. minúte vlažne zakončoval Pekár a v 55. minúte sa mohli priaznivci domáceho tímu radovať. Po rohovom kope najskôr zazvonila žrď Milošovičovej svätyne a následná Cisárova dorážka už skončila v sieti. Myjava - Šaľa 1 : 1. V 66. minúte po faule na Legnaniho vo vnútri pokutového územia ukázal rozhodca na biely bod a pokutový kop bezpečne premenil Pekár. Myjava - Šaľa 2 : 1. Zvýšiť náskok kopaničiarov mohol v 75. minúte Copko a nebezpečná bola aj Pekárova strela o tri minúty na to. Stav sa skutočne menil v 79. minúte, kedy v šestnástke odrazená lopta doputovala ku kapitánovi Kóňovi a ten z prvej vsietil ďalší myjavský gól. Myjava - Šaľa 3 : 1. Za zmienku ešte stoja Vantrubova strela z hranice pokutového územia, ktorú Kubica zneškodnil v 86. minúte a Pechova šanca v 89. minúte, ktorá napokon skončila mimo priestor troch žrdí.

O týždeň v sobotu sa spartakovci predstavia opäť v domácom prostredí, tento raz už podľa všetkého na hlavnej hracej ploche a ich súperom bude tím z južného Slovenska, TJ Imeľ.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: "Dnes sa potvrdilo to, čo tvrdím už dlhšie, že súťaž je veľmi vyrovnaná a má veľkú silu. Tie body sa v nej nebudú získavať ľahko. To dokazuje najmä prvý polčas. Ale zase musím dodať aj to, že súper mal jediný náznak šance a z toho nám dal gól. Čo sa nám jednoducho nesmie stávať. Bolo to po našej chybe a to si musíme vysvetliť a rozobrať. Určite chlapcov chválim za druhý polčas. Tam sme zvýšili aktivitu a bojovnosťou a srdiečkom sme ten priebeh zápasu stiahli na našu stranu, čo je veľmi dôležité."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík (90. Sivák), Kóňa (K), Pekár (81. Mareš T.), Cisár (90. Mareš L.), Toman, Lopušan, Legnani (81. Pecha), Čurik (67. Copko), Svatík
  • Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: Milošovič, Oravec (76. Valentín), Hlavatovič, Kochan, Kotlár, Prágai, Remeň (K), Batista (62. Hučko), Vantruba, Borovský (83. Krištof), Hlavna
  • ŽK: 63. Prágai, 65. Borovský
  • góly: 55. Cisár, 66. Pekár (PK), 79. Kóňa - 30. Vantruba
  • rozhodovali: Janček - Krivošík, Cabaj