Spartak Myjava zdolal v príprave juniorku Rapidu Viedeň 2 : 0

07.02.2023

V utorok 7. februára 2023 popoludní odohrali myjavskí futbalisti svoj prvý prípravný zápas v rámci zimného sústredenia v Turecku. Ich súperom bolo B-mužstvo Rapidu Viedeň, ktoré účinkuje v 2. rakúskej lige.

ŠK Rapid Viedeň II - Spartak Myjava 0 : 2 (0 : 1)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica - Čurik (60. Lopušan), Cisár (60. Svatík), Štefánek (78. Sivák), Toman - Flamík, Benovič, Pekár (60. Mareš) - Copko (60. Legnani), Olejník (60. Škrteľ), Tancík.

Tréner Lukáš Kaplan nemohol v tomto zápase rátať pre s Michalom Boledovičom, ktorý má natiahnutý sval a s Jergušom Halabrínom. Ten si na dopoludňajšom tréningu podvrtol členok.

góly: 3. Olejník, 74. Škrteľ

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Čo sa týka dnešného zápasu, prvý polčas bol určite kvalitnejší, druhý už bol o čosi slabší. Ale treba povedať, že z oboch strán. Bolo na všetkých hráčoch vidieť únavu z toho tréningového procesu. Myslím, že naše víťazstvo je určite zaslúžené, pretože okrem dvoch strelených gólov sme mali aj ďalšie príležitosti. Stano Olejník nastrelil brvno aj žrď, ďalšie dve-tri situácie boli gólové. Škoda, že sme to nepremenili, mohli sme stretnutie uzavrieť aj skôr. Zápas splnil svoj účel a tešíme sa, že sa nám v ňom podarilo zvíťaziť."

Ďalší prípravný zápas majú Myjavčania naplánovaný už na stredu 8. februára 2023 o 14.00 h nášho času a preverí ich v ňom aktuálny líder 3. poľskej ligy, Kotwica Kołobrzeg.

M. Hrin
zdroj a foto: Ľ. Zverec