Spartak na Pasienkoch vydoloval bod

26.03.2023

Hráči Spartaka Myjava vycestovali v nedeľu 26. marca 2023 na bratislavské Pasienky, kde sa v rámci 22. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 stretli s tímom ŠK Slovan Bratislava B. Belasí nastúpili na stretnutie výrazne posilnení o hráčov "áčka", ktorí len nedávno nastupovali aj v Európskej konferenčnej lige.

Slovanisti sa od úvodných minút usadili na myjavskej polovici ihriska a už v 5. minúte ohrozil Kubicovu bránu Zuberu, ktorý sa po Kušnírovom centri ocitol v dobrej pozícií. Našťastie pre kopaničiarov prestrelil. V 11. minúte sa zasa podarilo poslať loptu pred bránu domácich Tancíkovi a po následnej Čurikovej strele si na loptu siahol gólman Trnovský. Aktívny Zuberu o chvíľu opäť útočil, no jeho prudká strela nesmerovala do priestoru medzi troma žrďami. V 27. minúte sa k zakončeniu dopracoval Holman a jeho pokus likvidoval Kubica. Belasí sa s pribúdajúcimi minútami čoraz viac zarezávali do obrany Spartaka a myjavskú svätyňu ohrozili najprv Kušnír a potom Tóth. V závere prvého polčasu si loptu na kopačkách viac podržali aj hostia, ale nedokázali sa výraznejšie ofenzívne presadiť. Až v 45. minúte sa sám pred bránou Slovana ocitol Legnani. Miesto zakončenia sa ale rozhodol hľadať niektorého z nabiehajúcich spoluhráčov a lopta napokon skončila mimo hracej plochy.

Do druhého dejstva nastúpil Slovan s jednou zmenou v zostave, keď sa do hry zapojil Križan a z ihriska odišiel Jarjue. Takmer okamžite zaútočil opäť Zuberu, no jeho center pred myjavskou bránou nikto nezachytil. Myjavčania mali v 59. minúte k dispozícií priamy kop, no aj napriek aktívnemu povzbudzovaniu fanklubu Spartaka sa stav stále nemenil. Treba konštatovať, že hráči Myjavy boli v druhom polčase na trávniku aktívnejší a počiatočná herná prevaha domácich už nebola taká markantná. No aj napriek viacerým ofenzívnym akciám sa do vedenia ako prví dostali Bratislavčania, keď po Kušnírovom centri prekonal v 68. minúte Kubicu Božik. Slovan Bratislava - Spartak Myjava 1 : 0. Prešlo len päť minút a Kušnír si k asistencií pripísal aj strelený gól. ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 2 : 0. Na situáciu na ihrisku reagoval tréner Kaplan a vyslal do hry Boledoviča s Copkom, ktorí zaujali miesto Škrteľa a Tancíka. Stav sa nijako nemenil až do 82. minúty, keď výstavným streleckým pokusom poslal loptu za Trnovského chrbát Štefan Pekár a znížil na rozdiel jedného gólu. Myjavský kapitán zaútočil aj pred koncom riadneho hracieho času, no tento raz prestrelil. V už nadstavenom čase, keď domáci futbalisti siahali na víťazstvo, rozohrali Myjavčania vynikajúcu akciu, na konci ktorej stál Mareš a ten vyrovnávajúcim gólom na 2 : 2 vydoloval z Pasienkov pre svoj tím cenný bod.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Myslím si, že dnes to je úplne spravodlivá remíza. Aj keď, povedzme si na rovinu, že za stavu 2 : 0 sa to pre nás nevyvíjalo dobre. Ale vzhľadom na priebeh celého zápasu je to spravodlivé. Súpera sme do výrazných šancí nepustili, no dostali sme dva také jednoduché góly, čo by sa určite nemalo stávať. Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyrovnať, pretože v predošlých dvoch zápasoch sme dostali gól v nadstavenom čase. Teraz sme ho dali my, vyrovnali a myslím, že táto remíza nám môže pomôcť k tomu, aby sme sa znovu odrazili k lepším výsledkom."

  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Štefánek, Flamík (87. Martišiak), Tancík (75. Copko), Benovič (65. Mareš), Pekár (K), Cisár, Legnani, Čurik, Škrteľ (75. Boledovič), Svatík
  • Zostava ŠK Slovan Bratislava B: Trnovský, Tóth, Voet, Habodasz (K), Holman (74. Nikitin), Božik (82. Čiernik), Zuberu (74. Chobot), Kušnír (90. Antálek), Lichý, Jarjue (45. Križan), Pauschek
  • ŽK: 48. Križan, 86. Voet - 85. Flamík,  88. Mareš
  • ČK: -
  • góly: 68. Božík, 73. Kušnír - 84. Pekár, 91. Mareš
  • rozhodovali: Papuča - Juhos, Borsányi
  • návštevnosť: 120 divákov

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen