Spartak odčinil prehru v Žiline a Pohronie zdolal 2 : 1

24.04.2024

Nezvyčajne v stredu 24. apríla 2024 večer privítali hráči A-mužstva Spartaka Myjava v rámci 26. kola MONACObet ligy 2023/2024 na svojom štadióne tím FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa. Po víkendovom neúspechu na umelej tráve pod Dubňom, kde kopaničiari podľahli domácej rezerve Žiliny 1 : 2, mali Myjavčania pred sebou jednoznačný cieľ. Potešiť svojich priaznivcov a podobne ako s Komárnom získať do sezónnych štatistík všetky body. A ako sa im v stretnutí darilo?

Vstup do zápasu mali určite lepší a už v 4. minúte pohrozil nebezpečnou hlavičkou po Šimečekovom centri Kousal. Ten istý hráč sa aj o minútu neskôr snažil po Syllovej prihrávke dostať loptu za Juričkov chrbát, ale neúspešne. V 8. minúte to zasa tiesnený obranou hostí skúšal "nožničkami" Castellano, no skóre neotvoril ani on. Potom v 21. minúte po rohovom kope Spartaka prišlo k nedovolenému zákroku v šestnástke Pohronia a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Castellano a v 23. minúte poslal Myjavu do vedenia. V 31. minúte vyšla štandardná situácia aj hosťom a potom, ako sa lopta pred bránkoviskom Myjavy poodrážala od hráčov, ju do siete upratal striedajúci Tatar. Do konca prvého polčasu to už bol bojovný futbal bez výraznejšieho ohrozenia jednej či druhej brány. Súperi sa tak rozišli na prestávku za nerozhodného stavu 1 : 1.

V úvode druhého dejstva boli aktívnejší hráči Pohronia a okamžite hľadali účinný recept na prekonanie domácej defenzívy a Žákecha medzi troma žrďami. Kopaničiari sa zvýšenému tlaku nemienili podvoliť a po autovom vhadzovaní v 53. minúte zaskočil strelou k bližšej žrdi gólmana hostí Sylla. Myjava – Pohronie 2 : 1. V 58. minúte zasa na druhej strane ihriska skvelo vychytal Jokela myjavský brankár. O tri minúty na to po rýchlom brejku preveril Juríčkove reflexy prudkou strelou Šimeček. V 70. minúte sa brankár hostí zasa blysol dobrým zákrokom pri Kousalovom zakončení. Do konca zápasu sa už ale nikomu ďalší presný zásah pridať nepodarilo a po záverečnom hvizde sa Myjava mohla spolu so svojimi fanúšikmi tešiť zo zisku troch cenných bodov.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Úvod zápasu bol z našej strany veľmi aktívny. Hrali sme veľmi pekný futbal, snažili sa kombinovať a mohli sme veľmi skoro otvoriť skóre. To sa síce nepodarilo, ale napokon sme prvý gól predsa len vsietili my. Súperovi sa však podarilo vyrovnať na 1 : 1 a našou chybou bolo to, že sme v nejakej 20. minúte prestali dostupovať k hráčom a vytvárali sme im priestor v strede ihriska. A to nám robilo problém. Cez prestávku sme si povedali, že v druhom polčase musíme hrať aktívnejšie, pretože je to o nás, o našej aktivite na trávniku a spravili sme napokon všetko preto, aby dnes tri body zostali doma. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene."

• zostava Spartaka Myjava: Žákech, Sylla, Šimeček (64. Čongrády), Cisár (K), Halabrín J., Castellano (85. Horniaček), Čurik, Vlasov (65. Boledovič), Moura (72. Flamík), Kousal (86. Horniak), Prachar
  • zostava FK Pohronie: Jurička, Jatta, Straňák, Kupčík (28. Tatar), Jokel, Kambi (75. Kujabi), Barbora (60. Sambou), Mazan (K), Lovyniuk, Horvát (75. Mašlej), Pekár
  • góly: 23. Castellano (PK), 53. Sylla – 31. Tatar
  • ŽK: 25. Sylla, 34. Halabrín J., 66. Cisár, 90+ Čurik – 77. Mazan