TIPOS III. LIGA ZÁPAD 2019/2020, 4. kolo, 24. 8. 2019

MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA - SPARTAK MYJAVA 1 : 2 (1 : 1)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica D. - Toman, Horeš, Sivák, Lopušan - Pecha (90.Copko), Kóňa, Svatík (66.Flamík), Pekár, Karika (64.Vávra) - Jorík (86.Zmeko)

Zostava MŠK Považská Bystrica: Vozár, Vala, Twasam, Mravec (K), Častulín, Gamboš, Boris, Zavadzan, Gajdošík, Zuziak (68.Gáborík), Slávik

V Považskej Bystrici sa stretli dva tímy, ktoré v úvodných troch kolách nenašli premožiteľa a nulu chceli mať v kolónke prehier zapísanú aj naďalej. Tréner Ladislav Hudec urobil oproti poslednému duelu štyri zmeny v zostave. V základnej jedenástke domáceho tímu figurovalo aj meno bývalého hráča Myjavy, Romana Častulína.

V úvode stretnutia najskôr po rýchlych prechodoch do ofenzívy pohrozili Bystričania. Najskôr mieril nepresne Slávik a o chvíľu skončila krížna strela Gajdoška tesne mimo brány. Na konci úvodnej desaťminútovky napriahol zo strednej vzdialenosti Svatík. Jeho zakončenie šlo nad bránu, podobne tomu bolo aj o päť minút neskôr. V 18. min. zahrávali domáci hráči priamy kop, Pekár stojaci v múre si chránil tvár rukou, ktorú lopta zasiahla a nasledoval pokutový kop. Ten premenil Slávik - 1:0. Strelec úvodného gólu sa rútil do šance aj v 26. min., ale k zakončeniu sa nakoniec nedostal. Kopaničiari sa snažili v závere prvého polčasu streliť vyrovnávajúci gól, v 38. min. mieril Kóňa tesne nad bránu. O tri minúty sa už sieť v domácej bráne rozvlnila, Joríkovu prihrávku usmernil k žrdi Sivák - 1:1.

Myjavčania mali výborný vstup do druhého dejstva , v 48. min. poslal loptu do pokutového územia Pekár a Karika hlavičkou rozradostil hosťujúcich fanúšikov na tribúnach - 1:2. V 59. min. zahrávali domáci rohový kop, lopta prešla cez pokutové územie až na voľného Zuziaka, ktorý bránu tesne minul. Rovnaký typ štandardnej situácie využili na ohrozenie brány aj spartakovci v 63. min., Sivák nezamieril presne. K vyrovnaniu boli blízko Bystričania v 66. min., Twasam vo výbornej pozícií hlavou netrafil vymedzený priestor. O chvíľu vystrelil po rýchlej kontre na opačnej strane ihriska striedajúci Flamík. V týchto fázach stretnutia sa hra prelievala zo strany na stranu. V 74. min. našiel dlhý pas nabehnutého Gáboríka, ten sa ocitol zoči-voči Kubicovi a hrdinom okamihu sa stal myjavský brankár. A rovnako tomu bolo aj o dve minúty pri strele Gajdošíka. V závere zápasu si už kopaničiari víťazstvo nenechali vziať a naplno bodovali aj vo štvrtom stretnutí v rade.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Vydreté tri body a veľmi dôležité body. Nemali sme dobrý začiatok do zápasu. Boli sme takí nijakí by som povedal. Súper sa dostával do šancí alebo tlaku po niektorých fauloch, nefauloch. Jedenástka bola taká nešťastná. Trafili Pekárovi ruku pri hlave. Pýtal som sa rozhodcu, pravidlá sú také. Našťastie sme sa dostali do zápasu Sivákovým gólom. Ale už predtým boli náznaky. Čo sme si povedali, že keď spresníme hru, tak súper je dobrý, ale my sme lepší. To sa aj ukázalo. Záver bol hektický. Lebo súper robí vždy všetko pre to, aby aspoň remizoval. V niektorých prípadoch sme mali šťastie, lebo dnes sa nám vyskytlo pár hrubých chýb vzadu. Takou nešikovnosťou, povedal by som. Ale chvalabohu sme to prežili a tešíme sa. Ako som povedal na začiatku, bolo to veľmi vydreté víťazstvo."

• góly: 18. Slávik (z PK) - 41.Sivák, 48.Karika
  • ŽK: 64.Častulín - 19.Pekár, 42.Svatík, 49.Jorík
  • rozhodovali: Drobec - Kováč, Šandrik
  • návštevnosť: 262 divákov

autor: T. Marek