Spartak po 9. kole stále na čele tabuľky

27.09.2019

TIPOS III. liga Západ 2019/2020, 9. kolo, 27. 9. 2019
SPARTAK MYJAVA - TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ LUDINCE 1 : 0 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Pecha, Horeš (K), Svatík, Lopušan - Flamík (63. Marček), Pekár (83. Kubica P.), Kóňa - Vávra (73. Jorík), Miklovič (89. Toman), Copko (73.Karika)

Zostava TJ Družstevník Veľké Ludince: Benkó, Zelník, Bilyk I., Kosák (K) (25. Peseky), Tóth (85. Marek), Trifković, Gál, Szabó, Shevchuk, Hlaváčik, Bilyk D. (66. Mészáros)

     V 9. kole TIPOS III. ligy Západ odohrali Myjavčania ako líder tabuľky duel s tímom z Veľkých Ludiniec, ktoré sa nachádzali na 12. priečke. Prvé ohrozenie brány Ludiniec prišlo hneď na konci úvodnej minúty z kopačky Pekára. Hostia sa k zakončeniu dostali v 8. min. po štandardnej situácii, Hlaváčik mieril nepresne. V 12. min. pohotovo vystrelil po rohovom kope Horeš a na opačnej strane zasahoval v 15. min. Solnička. Potom už diváci videli aj väčšie príležitosti. V 17. min. unikol po pravej strane Copko a z uhla nastrelil konštrukciu brány. V 18. min. ten istý hráč poslal center pred bránu a Miklovič hlavičkoval tesne vedľa. Aj hostia boli nebezpeční. V 22. min. mieril k žrdi Trifkovič. Na opačnej strane boli v pokutovom území v dobrých pozíciách Miklovič a Pekár, ale brániacu stenu neprekonali. V 35. min. pekne zatočil loptu Pekár, jemne tečovaná skončila na žrdi. Z vnútra pokutového územia skúšal prekonať Benkóa Miklovič a keď aj vlastným hráčom zrazená Pekárova prihrávka skončila v rukaviciach hosťujúceho brankára, pobrali sa tímy do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

     Druhé dejstvo začalo šancou spartakovcov, Copko však sieť nerozvlnil. V 48. min. hlavičkoval nebezpečne Miklovič a dobrý vstup do II. polčasu potvrdilo zakončenie Pekára, ktoré preletelo tesne ponad bránu. Tlak Myjavčanov vyústil do vedúceho gólu v 53. min., kedy sa do streleckej listiny zapísal obranca Svatík - 1:0. Kopaničiari hrozili aj naďalej. V 55. min. zakončoval hlavou tesne nad bránu Miklovič a podobne tomu bolo aj v 63. min. Takmer stále sa hralo na polovici hostí a do pokutového územia prichádzali prihrávky. V 70. min. zakončoval po jednej z nich opäť Miklovič. V 76. min. mieril do priestoru troch žrdí Pecha a na opačnej strane zakončoval nepresne Bilyk. Nebezpečnejšia bola situácia v 78. min., po Szabóvej strele zasahoval Solnička. Spečatiť výhru Myjavy mohol v 82. min. z priameho kopu Pekár, ale Benkó predviedol výborný zákrok a svoje reflexy preukázal aj o chvíľu po rohovom kope. V 85. min. ešte skúsil strelecké šťastie Pecha, ale úspešný nebol. Myjava tak zdolala Veľké Ludince 1:0 a naďalej sa udržala na čele tabuľky.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Mali sme nášho dnešného súpera dobre prečítaného. Vedeli sme, že vie veľmi dobre robiť s priestorom. Preto sme mali zo začiatku problém sa dostať do niektorých herných situácii. Ale čo nás stále trápi, je koncovka. Pretože keď sme už prišli na to, kde má súper slabiny, že sa musíme dostávať dopredu po krídlach a dávať dobré centre, tak sme veľa šancí zahodili. Chýba nám to potom, lebo 1 : 0, to je nebezpečný výsledok. Keby sme dali poistku na 2 : 0, potom by sa to konečne rozbehlo. Chalanom som pred zápasom hovoril, hrajte tak, aby ste si futbal užili. No keď je 1 : 0, ťažko sa dá hovoriť o tom, že si hru užívate. Pretože sa stále trochu bojíte, že sa niečo môže stať. A tá uvoľnenosť potom chýba. Chvalabohu, že máme toľko bodov, koľko máme, ale musíme byť vpredu ešte efektívnejší. Potom príde to, čo by som chcel chlapcom dopriať, aby si schuti zahrali, aby bolo toho potlesku na tribúnach ešte viac. A ďakujeme fanúšikom, že nás stále povzbudzujú."

Igor Kasana, tréner TJ Družstevník Veľké Ludince: "V prvom rade chcem zagratulovať domácemu tímu k víťazstvu. Atmosféru na dnešnom zápase hodnotím na výbornú, lebo niektorí moji chlapci dnes vôbec prvý raz hrali pod umelým osvetlením a prakticky na ligovom štadióne. My sme sem dnes prišli so zabezpečenou obranou, spoliehali sme sa na brejky, na rýchly prechod do útoku. Niektoré veci nám vyšli, iné nie a myslím, že Myjava dnes zaslúžene vyhrala."

  • gól: 53. Svatík
  • ŽK: 36. Flamík - 51. Shevchuk, 52. Trifković, 58. Hlaváčik, 80.Gál
  • rozhodovali: Gašparovič - Blaháč, Grolmus
  • návštevnosť: 333 divákov

autor: T. Marek
foto: V. Domen