Spartak po skvelom výkone bodoval na Pohroní

28.04.2023

Prvým zápasom 27. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 bolo stretnutie domáceho FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa s tímom Spartaka Myjava, ktoré súperi odohrali v piatok 28. apríla 2023 večer. Kopaničiari v ňom nenechali nič na náhodu a od úvodu peknou hrou a oduševneným výkonom si naklonili futbalovú šťastenu na svoju stranu.

Hráči Pohronia mali v 3. minúte k dispozícií priamy kop, no nacvičený signál im nevyšiel. Hostia zasa skúšali zaútočiť v 10. minúte. Podarilo sa im z akcie vyťažiť rohový kop, ktorý po Flamíkovom centri na vzdialenú žrď premenil obranca Róbert Štefánek. Bol to jeho prvý gól v drese Spartaka. Pohronie chcelo odpovedať z rohového kopu, zámer mu ale nevyšiel. Následne sa uvoľnil Barbora. No aj napriek tomu, že loptu poslal za Koníčkov chrbát, priestor troch žrdí minul. V 14. minúte sa kopaničiarom podarilo zopakovať podobnú akciu, ako bola tá predchádzajúca. Lopta z Legnaniho kopačky smerovala k Cisárovi a ten opäť rozvlnil sieť za brankárom Dankom. Pohronie - Myjava 0 : 2. Myjavčania boli naďalej aktívni, Pohronie do ničoho nepúšťali a sami si ešte nejakú tú šancu vypracovali. Ak sa aj domácim podarilo dostať sa do šestnástky Spartaka, myjavská defenzíva ich bezpečne zastavila. Až v 28. minúte dostal loptu pred myjavskú svätyňu Barbora, no tá nenašla očakávaného spoluhráča, ktorý by ju postrčil správnym smerom. Potom sa aktívny Legnani v 32. minúte ocitol v pravom rohu ihriska, prihrávkou našiel Flamíka a toho strela len tesne minula ľavú žrď brány Pohronia. V 36. minúte unikol Majdanovi Tancík, v šestnástke zakľučkoval, vystrelil a kopaničiari už vyhrávali rozdielom triedy. Päť minút pred koncom prvého dejstva dostali príležitosť rohového kopu hráči v čiernych dresoch. Skóre sa ale nemenilo. Legnani sa stále pokúšal zakladať útočné akcie a tak ho v 43. minúte fauloval Prikryl, Po tomto nedovolenom zákroku zahrával priamy kop kapitán Pekár, pred bránou našiel dobre postaveného Cisára a takmer spolu "upiekli" ďalší gól, No gólman Danko vytiahol perfektný zákrok a loptu skrotil.

Na začiatku druhého polčasu sa hráči Spartaka usadili na polovici ihriska domácich a vyzeralo to na podobný priebeh ako pred prestávkou. Pohronie síce zvyšovalo svoju aktivitu a Koníček musel byť pozorný, ale prekonávať defenzívu kopaničiarov sa mu veľmi nedarilo. Potom v 65. minúte zbadal Legnaniho na pravom krídle Copko. Vyslal k nemu nepresnú prihrávku, po ktorej získali loptu hráči Pohronia. Vytvorili nebezpečnú akciu so zakončením, ale Koníček vytiahol pekný zákrok a loptu za seba nepustil. V ďalších minútach sa hra prelievala zo strany na stranu bez výraznejšieho ohrozenia tej či onej brány. Až v 79. minúte zakončil presne mierenou hlavičkou štandardnú situáciu Legnani a FK Pohronie už prehrávalo so Spartakom Myjava 0 : 4. Aj napriek takémuto gólovému rozdielu nechceli futbalisti Pohronia nechať Koníčkovi čisté konto a v posledných minútach riadneho hracieho času sa snažili aspoň o čestný presný zásah. Neúspešne... V 90. minúte ešte utiekol všetkým domácim hráčom striedajúci Škrteľ, poslal loptu za chrbát vybehnutého Danka, ale tá napokon preletela okolo konštrukcie brány. Nič sa už do záverečného hvizdu nezmenilo a Myjavčania sa po skvelom kolektívnom výkone zaslúžene radovali z gólovej nádielky aj zisku troch bodov.

Volodymyr Vasylyev, zastupujúci tréner Spartaka Myjava: "Dnes som s výkonom svojich hráčov úplne spokojný. Tie úlohy, ktoré sme si stanovili, sme splnili. A čo sme odmakali počas týždňa na tréningoch, to sme dnes premenili na šance. Boli sme silní v krídelných priestoroch, správne sme vyhodnocovali akcie v pokutovom území a tým pádom aj skórovali. Myslím, že náš dnešný výkon potešil aj myjavských fanúšikov. Boli sme lepší, dôraznejší a dôležité je, že úvod zápasu sme začali vo vysokom tempe. Donútili sme súpera robiť chyby, ktoré sme následne využili. Po dvoch góloch sme už mali zápas plne v našej réžií. Chalanom som vďačný za predvedený výkon a ideme domov s troma bodmi."

• zostava FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa: Danko, Mráz, Prikryl (78. Holub), Majdan, Bonsu, Grendel (K), Urgela, Barbora (46. Obadal), Mazan, Dzankovic (24. Netolický - 78. Pittner), Tatar (78. Laktionov)
  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Štefánek, Flamík (61. Copko), Tancík (83. Škrteľ), Benovič (83. Lopušan), Pekár (K) (83. Sivák), Cisár  (75. Mareš), Boledovič, Legnani, Čurik, Svatík
  • góly: 10. Štefánek,  14. Cisár, 36. Tancík, 79. Legnani
  • ŽK: 44. Prikryl, 68. Bonsu, 78. Grendel, 90. Holub - 45. Flamík, 76. Mareš
  • rozhodovali: Gorel - Bednár, Cabaj
  • návštevnosť: 327 divákov