Spartak priviezol z Galanty všetky body

24.04.2022

V nedeľu 24. apríla 2022 vycestovali hráči Spartaka Myjava na južné Slovensko, aby si v zápase 24. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 zmerali sily s tímom FC Slovan Galanta. Tomu pred zápasom patrila v ligovej tabuľke siedma priečka, kým kopaničiari sa držali na druhom mieste za suverénnou Považskou Bystricou.

V úvodných desiatich minútach diváci na tribúne veľa akcie na trávniku nevideli a k výraznejšiemu ohrozeniu jednej, či druhej brány neprišlo. Hostia z kopaníc však postupne získavali na ihrisku územnú prevahu a začínali sa čoraz dôraznejšie tlačiť pred Bartalovu svätyňu. Zatiaľ bez gólového efektu. Potom v 16. minúte preverili Galanťania Koníčkovu pozornosť, keď myjavský gólman musel vytláčať nebezpečnú loptu po rohovom kope. V 21. minúte musel pre zmenu zasahovať domáci brankár po Cisárovom streleckom pokuse. V 35. minúte vyzerala nebezpečne Hučkova hlavička po priamom kope, ktorá skončila vedľa žrde. V 37. minúte mohol zakončovať Mihálik, ale nestihol sa v situácii dobre zorientovať. Naopak, o dve minúty neskôr sa radovali spartakovci, keď tečovanú strelu umiestnil do siete Legnani. Galanta - Myjava 0 : 1. V 42. minúte domáci hráči z rohového kopu takmer vyrovnali, no rozvlnili len bočnú sieť a stav sa už do prestávky nezmenil.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Myjavčania a už v 50. minúte zužitkoval Ćurikovu presnú prihrávku Cisár, ktorý zblízka hlavičkou prekonal Bartala. Zvýšil tak náskok na 2 : 0 pre Spartak. V 55. minúte sa predral dopredu Flamík a po jeho utešenej strele zazvonila žrď galantskej brány. V 64. minúte skúšal šťastie Čurik, no brankár bol pozorný. Domáci futbalisti začínali byť na ihrisku čoraz aktívnejší, množili sa súboje a prevaha Spartaka už nebola zďaleka taká markantná. Zvyšujúci sa tlak na hostí napokon využil v 69. minúte striedajúci Minarovič a po akcii v pokutovom území Myjavy znížil na rozdiel jedného gólu. Galanta - Myjava 1 : 2. To hráčov Slovana ešte viac povzbudilo a snažili sa nakopávanými loptami častejšie dostávať do Koníčkovej blízkosti. Na druhej strane ihriska sa zasa do zaujímavej šance v 82. minúte dostal rozbehnutý Flamík. Asistoval mu pri tom Legnani. Spoločne prekonali galantského gólmana, no v úplnom závere si neporozumeli a Legnani zblízka bránu prekopol. V 84. minúte musel po priamom kope zasahovať Koníček a posledná šanca domácich prišla v 88. minúte. Aj v tomto prípade si brankár Myjavy so situáciou poradil a stratu bodov nepripustil. Tie napokon po záverečnom hvizde hlavného arbitra Drobca putovali všetky na kopanice.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Myslím, že sme zvládli veľmi ťažký zápas. Na náročnom teréne, v silnom vetre. Domáci majú svoju kvalitu. Majú štyroch ligových obrancov a zaujímavých mladých hráčov. Čo sa týka samotného priebehu, v prvom polčase sme boli určite lepším tímom. Rovnako aj v druhom, do nejakej 70. minúty. Keď sa súperovi podarilo znížiť na 1 : 2, tak sa to zvrhlo na takú "nakopávanú", kde to bolo potrebné uskákať. To naši chlapci zvládli a gratulujem im k výsledku."

• Zostava FC Slovan Galanta: Bartal, Horník (K), Michalík (61. Minarovič), Hučko, Mego (85. Kočík), Mečiar, Mihálik (76. Eliáš), Vass (56. Dibala), Tvrdý, Radványi, Rutkiewicz (82. Kaprinai)
  • Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Willian, Flamík (85. Sivák), Pekár (K) (90+ Halabrín), Cisár, Toman, Lopušan, Mareš T. (76. Martišiak), Legnani (84. Mareš L.), Čurik, Svatík
  • ŽK: 79. Dibala - 57. Willian, 90. Koníček
  • góly: 69. Minarovič - 39. Legnani, 50. Cisár
  • rozhodovali: Drobec - Turba, Jančok