Spartak priviezol z Kvašova tri body

15.08.2023

V 2. kole 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 sa hráči myjavského béčka stretli s tímom TJ Spartak Kvašov, s ktorým odohrali zápas na ihrisku v Ilave v nedeľu 13. augusta 2023 podvečer.

Spartakovcom vyšiel už úvod stretnutia, keď sa v 5. minúte dostal k odrazenej lopte Štefánek, no v dobrej pozícií trafil len brankára Kvašova. O dve minúty neskôr zasa preveril Cúcikove reflexy strelou z 20 metrov Liška a domáci gólman loptu s námahou vyrazil na rohový kop. Vzápätí predviedli peknú kombinačnú akciu aj futbalisti domáceho Spartaka, ale Opálek bol pozorný a príležitosť zlikvidoval. Hra mala v tejto fáze svižné tempo a pekné akcie sa striedali na oboch stranách ihriska. napriek tomu prvé dejstvo skončilo bez gólov.

Do druhého polčasu kopaničiari vstupovali s jasným zámerom otvoriť skóre, keďže bolo vidno že Kvašovčania prestávajú tempu hostí stačiť. Túto skutočnosť zužitkovali v 67. minúte, kedy sa po súhre dua Zmeko - Dubovský lopta doputovala k striedajúcemu Vrablicovi a ten strelou k žrdi vsietil prvý gól zápasu. Kvašov - Myjava 0 : 1. Druhý presný zásah videli diváci na tribúnach v 77. minúte, keď odrazenú loptu priťukol Štefánek Fuknovi, ten takisto zamieril k žrdi a Myjava vyhrávala 2 : 0. O chvíľu na to po rozohrávke hlavičkoval nad brvno Koníček a jeho ďalší pokus zmaril Cúcik. V závere duelu spartakovci domácich zavreli na vlastnej polovici, vytvárali si aj ďalšie sľubne vyzerajúce šance, ale žiadnu z nich už na tretí gól nepremenili. Po záverečnom hvizde sa tak tešili zo zaslúženého víťazstva a cenných troch bodov zo súperovho ihriska.

TJ Spartak Kvašov - Spartak Myjava B 0 : 2 (0 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 2. kolo

• zostava TJ Spartak Kvašov: Cúcik, Slivka, Janček, Kodaj, Jaroněk (88. Kováč), Ambrož (73. Klemens), Amrich (K), Živčic, Zajac, Pilný, Kukučka (73. Kadlec)
  • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina (K), Tomka (61. Vrablic), Dubovský (76. Vávra), Gálik (57. Koníček), Zmeko (76. Kunka), Liška (61. Horniak), Fukna, Kosík, Kodaj, Štefánek
  • ŽK: 63. Jaroněk - 51. Brezina, 80. Kunka
  • góly: 67. Vrablic, 77. Fukna
  • rozhodovali: Bircsák - Volf, Mlinkovics
  • návštevnosť: 100 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko