Spartak priviezol z Nitry tri body, rozhodol Mareš

27.03.2022

V 20. kole aktuálneho súťažného ročníka TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 nastúpili Myjavčania na štadióne pod Zoborom proti domácemu celku FC Nitra, s ktorým si zmerali sily v poslednú marcovú nedeľu popoludní. Bol to vôbec prvý jarný zápas Spartaka na ihrisku súpera.

Pred týmto stretnutím patrilo Nitre s 24 bodmi v tabuľke 11. miesto, spartakovci sa držali na tretej priečke so 40 bodmi a len jednobodovým mankom na druhú Belušu. Vzhľadom na túto skutočnosť kopaničiari vstupovali do duelu s jasným cieľom, a to získať podľa možnosti všetky body a udržať sa v prvej trojke. Napokon sa im tento zámer podarilo naplniť a rovnako ako pred týždňom v domácom stretnutí s Imeľom, aj teraz o všetkom rozhodol jediný gól. Ten vsietil v 36. minúte Tomáš Mareš a zabezpečil tak svojmu tímu radostný pocit z víťazstva. O týždeň sa Myjava predstaví opäť pred domácimi tribúnami, keď v sobotu 2. apríla 2022 o 15.30 h nastúpi proti tímu OK Častkovce.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Odohrali sme dnes veľmi ťažký zápas, ale myslím, že sme v ňom boli po celý čas lepším tímom. V prvom polčase sa presadil Tomáš Mareš a je škoda, že sme v druhom dejstve z tých brejkových situácií nedokázali pridať aj ďalší gól. Záver je potom v takomto stretnutí vždy hektický. Ale chlapci to zvládli, tie posledné minúty "uskákali" a musím ich za to pochváliť."

  • Zostava FC Nitra: Krátky, Mori, Douglas (36. Bibeň), Mamadou, Mokoš, Cleber (K), Kováč, Šoky, Baranovič (74. Strečanský), Pánsky, Sedláček
  • Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Willian, Pekár (K), Cisár (86. Sivák), Toman, Lopušan, Mareš T. (83. Flamík), Legnani (70. Pecha), Čurik (86. Mareš L.), Copko (70. Martišiak), Svatík
  • gól: 36. Mareš T.
  • ŽK: 45. Šoky - 69. Legnani, 90. Svatík
  • rozhodovali: Kukan - Vörös, Ďurčovič

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen