Spartak priviezol z Považia tri body

15.04.2023

Po viac ako mesačných suchotách, kedy A-mužstvo Myjavy naposledy bodovalo naplno, sa hráči Spartaka konečne tešili z víťazstva. V rámci 25. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 si dokázali poradiť so svojím niekdajším treťoligovým súperom, tímom MŠK Považská Bystrica.

V úvodných minútach stretnutia predvádzali súperi klasický medzišestnástkový futbal bez výraznejších streleckých príležitostí, ale s množstvom osobných súbojov. Za zmienku stojí snáď len hlavička Slávika v 4. minúte, ktorá mierila nad brvno Koníčkovej brány. Hostia pohrozili v 10. minúte. Do úniku sa dostal Legnani, loptu vyviezol až do pokutového územia Považskej Bystrice, kde sa rozhodol zakončiť. Jeho pokusu však chýbal potrebný dôraz a Teplan situáciu zvládol. V 17. minúte mali kopaničiari k dispozícií dva rohové kopy. Po tom druhom sa lopta odrážala pred domácim gólmanom od viacerých hráčov, až ju napokon dotlačil za bránkovú čiaru Copko a otvoril tak skóre zápasu. Považská Bystrica – Myjava 0 : 1. O dve minúty na to chcel ten istý hráč prelobovať vybehnutého Teplana na hranici pokutového územia. To sa mu síce nepodarilo, ale vybojoval pre svoj tím zaujímavú štandardnú situáciu. No spartakovci z nej druhý gól nevyťažili. Prišla však 28. minúta a v nej rohový kop domácich, ktorý zakončoval hlavičkou Kucharčík. Koníček na ňu síce dokázal reflexívne zareagovať, ale na následnú Gerebenitsovu dorážku už nie. Považská Bystrica – Myjava 1 : 1. V 29. minúte skúšal šťastie z voleja Copko, Teplan ale vytiahol pekný zákrok a zmenu stavu nepripustil. Obrovskú gólovú šancu mali Myjavčania v 35. minúte, keď po Legnaniho centri netrafil odkrytú bránu Copko. Lopta sa po jeho strele odrazila od žrde k Tancíkovi, ale ani ten nedokázal poslať svoje mužstvo znova do vedenia. V 41. minúte sa pekne pohral s domácou defenzívou Boledovič a lopta skončila po jeho akcii pri Čurikovi. Ten vystrelil a pri žrdi dorazil loptu vypadnutú z Teplanových rukavíc do siete Copko. Považská Bystrica – Myjava 1 : 2. Dlho sa však hostia z vedenia netešili, pretože v 43. minúte – opäť po rohovom kope – vyrovnal na 2 : 2 doklepnutím po zemi Slávik. Spartakovci sa ale nevzdávali a v samom závere prvého polčasu zavelil do útoku Legnani, ktorý po súboji s domácim obrancom predsa len rozvlnil sieť a uzavrel polčasový stav na 3 : 2 pre Myjavu.

V druhom dejstve si ako prví vypracovali šancu hostia a v 47. minúte musel Teplan vykrývať Flamíkov pokus o zakončenie. V nasledujúcich chvíľach prevzali celkovú iniciatívu na svoje kopačky práve Myjavčania, ktorí pôsobili na trávniku aktívnejším dojmom a domácich futbalistov na svoju polovicu ihriska púšťali len sporadicky. Z tohto prístupu napokon vyťažili aj svoj štvrtý gól, ktorý v 63. minúte vsietil aktívny Copko a skompletoval tak svoj hetrik v tomto stretnutí. V 75. minúte mal v úmysle znížiť na rozdiel jedného gólu Kucharčík, proti Koníčkovi však neuspel. Silnú pasáž mali kopaničiari v 77. minúte, zaznamenali viacero pokusov v šestnástke Považanov, ale prekonať piaty raz Teplana sa nepodarilo ani Tancíkovi, ani Pekárovi. Pred záverečným hvizdom si domáci brankár na loptu siahol ešte raz, a to po pokuse striedajúceho Mareša, ktorý mu však problémy nenarobil. Spartak Myjava napokon na považskom trávniku vybojoval tri cenné body za druhé víťazstvo v jarnej časti súťaže a o týždeň, v piatok 21. apríla 2023, vyzve na domácom štadióne lídra súťaže, tím 1. FC Tatran Prešov.

Volodymyr Vasylyev, zastupujúci hlavný tréner Spartaka Myjava: "Dnešný zápas môžem pre nás hodnotiť jednoznačne pozitívne. Začali sme ho vo vysokom tempe, presadzovali sme si svoj štýl hry, mali vysoký presing, súpera dostali pod tlak a otvorili skóre zápasu. To nás povzbudilo a išli sme do ďalšej hry naplno. Potom súper vyrovnal, keď sme v štandardnej situácií neubránili všetkých hráčov tak, ako bolo treba. Padali ďalšie góly a do šatní sme išli s náskokom pre nás. V druhom polčase sme si vytvárali ďalšie šance, z ktorých sme mohli skórovať. Domáci - pri všetkej úcte - okrem štandardných situácií už nemali nič nebezpečné. Prelomovým momentom bol náš štvrtý gól a potom sme už "kraľovali" na ihrisku až do konca zápasu. Svojim hráčom dnes musím poďakovať za to, že nechali na ihrisku srdce. Som spokojný s ich herným nasadením a v tomto musíme pokračovať. Ďakujem aj našim fanúšikom na podporu!"

• zostava MŠK Považská Bystrica: Teplan, Ďungel (46. Begáň), Matejčík (46. Mihál), Kucharčík (K), Vaculík, Nagy, Boris (67. Čiernik), Zemko (46. Hapal), Slávik, Gerebenits (67. Demjan), Zuziak
  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Štefánek, Flamík (88. Brezina), Tancík (80. Lopušan), Benovič, Pekár (K) (80. Sivák), Boledovič, Legnani, Čurik, Copko (64. Mareš), Svatík
  • ŽK: 13. Matejčík, 19. Teplan, 47. Nagy, 74. Zuziak – 11. Pekár, 14. Svatík, 78. Flamík
  • góly: 28. Gerebenits, 43. Slávik – 17., 41. a 63. Copko, 45. Legnani
  • rozhodovali: Batiz – Jánošík, Tůma
  • návštevnosť: 720 divákov