Spartak sa s domácim prostredím rozlúčil víťazne

11.11.2023

V poslednom domácom zápase jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka privítal Spartak Myjava v sobotu 11. novembra 2023 večer na svojom štadióne tím MŠK Púchov. Tomu patrila pred vzájomnou konfrontáciou v rámci 16. kola v tabuľke s 28 bodmi štvrtá priečka, kým kopaničiarom ťahajúcim nevíťaznú sériu siedme miesto. Na konte mali 23 bodov.

Ako prví výraznejšie pohrozili v 4. minúte domáci hráči, keď úvodnú strelu zápasu vyslal na bránu Legnani. Nemala však potrebný dôraz a skončila tesne vedľa žrde. O dve minúty na to mieril pod brvno Castellano a Vavrúš vyrážal na roh. Myjavčania boli v tejto fáze stretnutia lepším tímom a aktívne sa tlačili do pokutového územia Púchova. Ich snaha bola odmenená v 12. minúte, keď sa k lopte dostal Švec a jeho pôvodne zamýšľaný center smerujúci do šestnástky napokon skončil v bráne hostí. Myjava – Púchov 1 : 0. V 21. minúte mal na kopačke druhý gól Legnani, ale svoju veľkú šancu premárnil a loptu poslal brankárovi priamo do náručia. V 32. minúte po dlhej prihrávke skúšal hlavičkovať medzi tri žrde Pobořil, no Koníčka neprekvapil. V 34. minúte sa na opačnej strane ihriska ocitol v dobrej palebnej pozícií Copko, ale zvnútra pokutového územia prestrelil. Potom v 41. minúte videl červenú kartu za zahratie rukou mimo šestnástky brankár hostí, Samuel Vavrúš, Púchov vynútene striedal a dohrával duel v oslabení. A to bolo do konca prvého dejstva všetko. Súperi sa rozišli na prestávku s tesným náskokom Spartaka.

Po začiatku druhého polčasu hostia okamžite zaútočili a Letenay v 46. minúte poriadne preveril Koníčkove reflexy. Ten musel zasahovať aj v 55. minúte po dobre mierenej strele púchovského hráča. V 60. minúte po dvojnásobnom striedaní hostí mohol zasa hlavou poslať loptu za čiaru Copko, no Pilný zmenu stavu nepripustil. V 69. minúte skúšal šťastie Tancík a veru natiahol Pilného v bráne. V 71. minúte zasa minul svätyňu Púchova rozbehnutý Castellano. Konečne v 72. minúte rozohral akciu Bílovský, prihral Legnanimu a ten loptu v behu posnul Copkovi. Brankár hostí vybehol, myjavský útočník mu loptu podkopol a tá skončila v sieti. Myjava – Púchov 2 : 0. V 76. minúte sa do zakončenia dostal Švec a jeho strelu k vzdialenejšej žrdi Pilný vyrazil na roh. Kopaničiari boli aj naďalej lepším tímom a v 85. minúte im vyšiel rýchly protiútok, v ktorom Švec vysunul Legnaniho. Ten sa sám hnal do pokutového územia čierno-červených, v situácií jeden na jedného bol úspešnejší a tretí raz rozvlnil púchovskú sieť. V 88. minúte ešte minul celkom odkrytú bránu po brejku Tancík a po záverečnom hvizde sa mohli domáci hráči spolu s fanúšikmi radovať z víťazstva a zisku troch bodov.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes výkon svojich zverencov hodnotím pozitívne. Konečne sa aj šťastena priklonila na našu stranu. Samozrejme, my sme do toho dali všetko, čo bolo treba. Nasadenie, iskru... Potrebovali sme to konečne zlomiť, vyčistiť si hlavy a pokračovať v tom pozitívnom, čo sme v lige predvádzali. Pred dnešným stretnutím sme zmenili pár vecí, rozostavenie, nešli sme tým systémom ako minule a vyplatilo sa. Čo sa týka samotného stretnutia, začali sme ho aktívne, súpera sme do ničoho vážneho nepúšťali. Mohli sme otvoriť skóre aj skôr, ale chýbala nám presnosť. Napokon sme ten prvý gól dali my a boli sme na trávniku dominantní. Pred druhým polčasom sme si povedali, že hoci má súper vylúčeného hráča, my nesmieme poľaviť, nesmieme nič podceniť a len brániť výsledok. Chceli sme pridať ďalšie góly a potešiť všetkých našich fanúšikov, ktorí nás prišli v poslednom domácom zápase tohto roka podporiť. Veríme, že teraz budeme na pozitívnej vlne a určite chceme jeseň zakončiť o týždeň víťazstvom."

  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Flamík, Tancík, Copko (83. Benovič), Bílovský, Cisár, Toman (K), Švec, Castellano (89. Hapal), Bedecs, Legnani
  • zostava MŠK Púchov: Vavrúš, Lacko (73. Levai), Pavlovič, Klabník, Kaufman (59. Kapusniak), Pobořil, Loduha, Michlík, Lacko (44. Pilný), Mráz (K) (58. Martinček), Letenay
  • góly: 12. Švec, 73. Copko, 85. Legnani
  • ŽK: 19. Tancík, 37. Legnani – 21. Pavlovič
  • ČK: 41. Vavrúš
  • rozhodovali: Mano – Bobko, Borsányi
  • návštevnosť: 422 divákov

M. Hrin
foto: T. Hrin