Spartak si v Jablonici schuti zastrieľal, zrodil sa dvojciferný výsledok

23.08.2023

V stredu 23. augusta 2023 sa pre Spartak Myjava začala aj slovenská pohárová súťaž Slovnaft Cup 2023/2024. V rámci jej 2. kola kopaničiari vycestovali do neďalekej Jablonice, kde proti domácemu Tatranu nastúpili podvečer o 17.00 h.

Prvú strelu v stretnutí zaznamenali domáci futbalisti už v 5. minúte po chybe Boledoviča. No strela mierila ponad bránu. Potom v 11. minúte predviedol krásne nožničky Jánošík, našťastie pre Myjavčanov poslal loptu priamo Koníčkovi do náručia. Prvý gól videli diváci na tribúnach o dve minúty neskôr, keď po Copkovej prihrávke úspešne zakončil Švec. A rovnaká dvojica menila skóre aj v 18. minúte. TJ Tatran Jablonica - Spartak Myjava 0 : 2. V 26. minúte skúšal šťastie Tancík, ktorý v šanci napálil pravú žrď domácej svätyne. A bol to práve Tancík, kto znova rozvlnil sieť za Michálekovým chrbtom v 31. minúte a pomohol Švecovi skompletizovať hetrik v 34. minúte. Domáci medzitým inkasovali vlastný gól, keď sa odkopnutá lopta dostala za bránkovú čiaru. V 43. minúte si pokutový kop vypýtal faulovaný Švec. Loptu si na biely bod postavil Flamík a s prehľadom uzavrel polčasový stav na 6 : 0 pre Myjavu.

Okamžite po zmene strán vyrazil do útoku striedajúci Legnani. Michálek jeho strelu vyrazil a vzápätí sa z druhej vlny pokúsil zakončiť Flamík. Nemieril však presne. V 51. minúte unikol obrancom Tancík, no z ťažkého uhla jeho strela do priestoru troch žrdí nesmerovala. Hneď na to predviedli hostia z kopaníc vynikajúcu akciu. Hapal po faule rýchlo rozohral na Tancíka, ten našiel pred bránou Šveca a dovtedy trojgólový strelec si pripísal do štatistík ďalší presný zásah. Jablonica - Myjava 0 : 7. Myjavský gólostroj sa nezastavil ani na tomto čísle a v 54. minúte zvýšil na 8 : 0 z pokutového kopu Toman. Ten istý hráč v 74. minúte našiel nabiehajúceho Legnaniho a Arthur trafil žrď, od ktorej sa lopta odrazila do brány. TJ Tatran Jablonica - Spartak Myjava 0 : 9. V 80. minúte po Flamíkovom centri do pokutového územia, ktorý obrana Jablonice odvrátila, sa pokúsil o dorážku Štefánek. Brankár Michálek len s námahou vyrazil, ale v 82. minúte už úspešný nebol. Flamík presne prihral Tancíkovi a ten desiaty raz nasmeroval loptu za chrbát domáceho gólmana.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes to hodnotím pozitívne. Vstupovali sme do zápasu s jasným cieľom nič nepodceniť, ukázať svoje kvality a najmä srdce pre tento klub, ktorého logo nosíme na hrudi. Inak to teda ani dopadnúť nemohlo. Hráči splnili všetko, čo sme si povedali, išli do stretnutia naplno a výsledok vidíte. Desať - nula. Verím, že rovnako budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch."

TJ Tatran Jablonica - Spartak Myjava 0 : 10 (0 : 6)
Slovnaft Cup 2023/2024, 2. kolo

  • zostava TJ Tatran Jablonica: Michálek, Jenčík, Vach, Zajonc, Pátek (46. Leushyn), Peterka, Masár, Jánošík (K), Predmeský, Slovík, Zubák (63. Malík)
  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Flamík, Tancík, Copko (46. Legnani), Toman (K), Švec (60. Prachar), Boledovič (66. Vávra), Halabrín G., Hapal (60. Horniak), Štefánek, Svatík
  • góly: 32. Predmeský (vlastný) - 13., 18., 34. a 52. Švec, 31. a 83. Tancík, 43. Flamík (PK), 55. Toman (PK), 75. Legnani
  • bez kariet
  • rozhodovali: Ochotnický - Tokoš, Tománek
  • návštevnosť: 300 divákov

T. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen