Spartak splnil domácu úlohu, priebežne je prvý

19.06.2021

Ani úmorné horko sobotňajšieho podvečera nezabránilo tomu, aby sa na turolúckom trávniku v rámci 14. kola TIPOS III. ligy Západ odohralo v slušnom tempe napínavé stretnutie medzi domácou Myjavou a ďalším ašpirantom na postup, tímom FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble B.

Duel, ktorý museli súperi odohrať bez diváckej kulisy, mal špecifickú príchuť pre domácu brankársku jednotku, Petra Solničku. Bol to preňho totiž posledný zápas, v ktorom za kopaničiarov nastúpil a ako sám nedávno oznámil, oficiálne tak vešia kopačky na klinec. Myjavčania tak mali o motiváciu na získanie všetkých bodov viac...

To, že sa o dobrý výsledok oba tímy s nasadením pobijú, naznačovali už prvé minúty zápasu. Hneď v 3. minúte preveril reflexy brankára Pichňu myjavský kapitán Kóňa. Jeho do rohu brány smerujúcu strelu však dokázal vyraziť. O päť minút neskôr sa do šestnástky hostí predieral aktívny Pecha a z uhla hosťovské sito prestrelil. V 13. minúte sa snažil dostať do dobrej streleckej pozície Ulrich, no tiesňenému Pichňom sa mu to nepodarilo. Rovnako pochodil o niečo neskôr Copko. A kým na jednej strane ihriska sa spartakovci snažili otvoriť skóre, na tej druhej stačilo nedorozumenie v obrane a v samostatnom úniku sa presadil Janek. Od 21. minúty tak Zlaté Moravce/Vráble viedli 1 : 0. V 28. minúte po Flamíkom zahrávanom rohovom kope hlavičkoval nad brvno Kóňa a ten istý hráč mal o minútu na kopačkách vyrovnávajúci gól . Brankár hostí však ukázal svoje kvality a s jeho pokusom si poradil i za cenu zranenia a následného vystriedania. Poctivé nasadenie sa Myjavčanom napokon vyplatilo v 40. minúte, kedy hlavičkou presne mieril Pecha a bolo 1 : 1. Takisto Pecha sa ešte v nadstavenom čase prvého polčasu prezentoval parádnou strelou, ktorá otestovala pripravenosť striedajúceho Jecka. Nič sa už ale nezmenilo a tímy sa rozišli na zaslúženú prestávku.

V druhom dejstve mohol strhnúť vedenie na stranu Spartaka Copko, ktorý nedokázal v 52. minúte umiestniť loptu do odkrytého priestoru pri žrdi. V 57. minúte pokúšal streleckú šťastenu Lopušan a o chvíľu na to potešil spoluhráčov i realizačný tím utešenou strelou Flamík. Stav sa nemenil. S pribúdajúcimi minútami bolo na ihrisku badať istú zmenu herného štýlu súperov, kedy domáci veľmi chceli pridať ďalší gól, hostia zasa aspoň udržať aktuálny stav. Šťastnejší boli napokon čierno-bieli, keď v 81. minúte po centri Tomáša Mareša usmernil loptu k žrdi Pekár. Myjava - Zlaté Moravce/Vráble 2 : 1. A tak to už zostalo. Myjava úlohu bodovať naplno splnila a s takouto rozlúčkou s aktívnou kariérou bol spokojný aj Soldo...

• Zostava Spartaka Myjava: Solnička, Flamík, Kóňa (K), Pekár (89. Liška), Ulrich, Pecha (76. Vávra), Mareš L. (50. Toman), Sivák, Lopušan (79. Fila), Copko, Svatík (66. Mareš T.)

• Zostava FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble B: Pichňa (32. Jeck), Kruľák, Haspra, Husár (K) (85. Kováč), Mihálik, Dzurek, Zrubec (63. Marhevszki), Švajlen (85. Valko), Hitka, Hamar, Janek (60. Gahír)

• ŽK: 59. Lopušan, 90. Ulrich - 69. Husár
  • góly: 40. Pecha, 81. Pekár - 21. Janekň
  • rozhodovali: Fehér - Bényi, Juhos

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Tak, ako som pri predošlom domácom zápase so Šaľou hovoril o zlom prístupe hráčov, najmä v prvom polčase, tak dnes ich musím pochváliť. Napríklad Mário Lopušan a Martin Svatík do toho išli cez bolesť, mali zranenia, ale išli bojovať. Povedali sme si, je to zápas sezóny a hrajme ho tak, aby aj to posledné kolo bolo zápasom sezóny. Sme spokojní, že sa nám to podarilo. Napriek tomu, že v istých momentoch sa mohlo zdať, že nám to veľmi nejde. To už je taká nervozita, že chceš vyhrať, tlačíš to silou-mocou... Chýbalo nám málo, aby sme ten víťazný gól dali skôr a chvalabohu, že sa to Pekárovi napokon podarilo. Som veľmi rád a verím, že aj ten posledný zápas zvládneme a budeme sa tešiť, ako sme sa kedysi tešili. Nie je to celkom v našich rukách, ale my musíme spraviť všetko pre to, aby sa to podarilo, ako sme urobili dnes."

Peter Solnička, lúčiaci sa brankár Spartaka Myjava: "Lepšiu rozlúčku som si ani nemohol želať. Som rád, že chalani zamakali, zabojovali, i keď sme sa znova trochu natrápili a nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali. Ale to už teraz nevadí, dali sme dva góly, o jeden viac, ako súper a ja mám len tie najlepšie pocity. Rozlúčil som sa víťazne a s tým, že ešte stále žijeme v boji o postup."

Štefan Pekár, záložník Spartaka Myjava: "Nebol to ľahký zápas. Zasa sme, bohužiaľ, inkasovali ako prví, čo nás trochu zarazilo a našťastie, do polčasu sa nám podarilo vyrovnať. A potom sme bojovali, i keď to miestami nevyzeralo dobre. Chvalabobu za ten gól. Tomáš (Mareš - pozn.) mi to tam dobre nacentroval a ja som to už len trafil placírkou k tyčke. Som veľmi rád, že sme sa s domácim prostredím rozlúčili víťazstvom a rovnako tak aj so Soldom a že si môžeme teraz v kabíne zakričať. Teší ma, že som mohol práve ja dať takúto čerešničku pri jeho poslednom zápase doma."