Spartak stratil body v úplnom závere

07.11.2021

V prvú novembrovú sobotu vycestovali hráči Spartaka Myjava v rámci 14. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 na svoj posledný jesenný duel na ihrisku súpera do Marcelovej.

Tento tím zo stredu tabuľky dokázal kopaničiarov pred rokom, konkrétne 5. septembra 2020, v domácom prostredí zdolať 2 : 1 a Myjavčania vedeli, že ich nečaká ľahké stretnutie. Na juh Slovenska však cestovali s odhodlaním predĺžiť sériu víťazstiev a pripísať si na konto plný bodový zisk.

Začať napĺňať tento zámer sa Spartaku podarilo až v 42. minúte stretnutia, kedy vsietil úvodný gól zápasu Samuel Flamík. Hostia bolo aktívni, počas duelu si vypracovali ešte niekoľko sľubných šancí, trafili brvno i žrď Kosťukevičovej brány, dokonca aj dvakrát sieť rozvlnili, no góly neplatili. Už-už to vyzeralo, že čierno-bieli v Marcelovej s Flamíkovým presným zásahom uspejú, no v 90. minúte sa po štandardnej situácií k zakončeniu dostal István Szénási a uzavrel skóre na konečných 1 : 1. Myjava tak stratila dva body v úplnom závere stretnutia.

Poslednú možnosť upevniť si či zlepšiť svoje tabuľkové postavenie pred zimnou prestávkou bude mať Spartak o týždeň, v sobotu 13. novembra, keď na svojom trávniku o 16.00 h privíta Partizánske.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Dnes som sklamaný z výsledku, ale z našej hry určite nie, pretože chlapci predviedli fantastický výkon s dobrým súperom. V ťažkom prostredí, čo sa týka aj ihriska, aj divákov. Mali sme tri - štyri veľké príležitosti, ďalšie dva góly sme dali, ktoré nám rozhodca neuznal. Škoda tej poslednej nezvládnutej štandardnej situácie... Napriek tomu chcem chlapcov pochváliť za to, ako k zápasu pristúpili a škoda tých bodov."

• Zostava FK Marcelová: Kosťukevič, Luzin, Németh (K), Begáň (84. Beke), Szikonya (46. Doktorík), Kren, Zsidek (46. Kneževič), Szénási, Kiss, Taibl, Mészáros
  • Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Willian, Flamík (73. Mareš L.), Kóňa (K), Pecha (90. Koníček K.), Toman, Sivák, Lopušan (82. Svatík), Martišiak (56. Legnani), Mareš T. (84. Ratica), Čurik
  • ŽK: 70. Begáň - 45. Willian, 53. Toman, 55. Kóňa, 83. Mareš T., 90. Sivák