Spartak udržal domácu neporaziteľnosť

26.09.2020

 TIPOS III. liga Západ, 8. kolo, 26. 9. 2020

Spartak Myjava - KFC Kalná nad Hronom 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Brezina, Sivák, Farkaš, Toman - Charizopulos (90.Fila), Karika (73.Mareš L.), Kóňa (K) - Copko (90.Mareš T.), Ulrich (81.Liška), Vávra (70.Pecha)

Zostava KFC Kalná nad Hronom: Nevolný - Homola, Lepieš (65.Lovska), Bachan (87.Szokol), Čejtei (57.Dávid), Szép (K), Pecho, Flídr, Pacalaj (83.Vígľaš), Mpofu, Cleber

Po výhre v Častkovciach chceli myjavskí futbalisti bodovať naplno aj v domácom zápase s dvanástym tímom tabuľky z Kalnej nad Hronom. Prvá zaujímavá situácia sa pred bránou hostí zrodila už v 4. min., po prihrávke Vávru zakončoval nepresne Ulrich. Kalná nad Hronom pohrozila v 9. min. po rohovom kope. V 17. min. bol Ulrich faulovaný v pokutovom území. K realizácií penalty sa postavil Copko a bezpečne ju premenil - 1:0. Myjava kontrolovala hru a snažila sa presadiť v krídelných priestoroch. Do šestnástky smerovalo množstvo centrov, ale Nevolného v bráne hostí domáci hráči vážnejšie neohrozili. V 45. min. vystrelil na opačnej strane ihriska Cleber, ale bránu minul.

Krátko po zmene strán našla prihrávka z ľavej strany Vávru, ktorý pohotovo zakončil, ale výborný sklz Flídra zabránil lopte, aby prešla do brány. V 54. min. vypadla Nevolnému lopta po strele Copka. Situáciu sledoval Ulrich, snažil sa brankára hostí prekonať, ale prekopol aj bránu. Na opačnej strane ihriska preveril Solničku Pacalaj. Výrazným momentom zápasu bola 69. min., kedy po druhej žltej uvidel kartu červenej farby Kóňa. Myjavčania tak hrali oslabení. Napriek tomu ich mohol upokojiť v 75. min. Ulrich, ale nezamieril presne. Záver duelu tak bol nervózny. A v 84. min. sa počet hráčov na trávniku opäť vyrovnal, vylúčený bol hráč hostí Mpofu. Vo zvyšnom čase už gól nepadol a tri body do tabuľky získali kopaničiari.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "No, vyhrali sme... Tri body máme, ale trápime sa. Musíme nájsť príčinu. Máme síce zranených hráčov, ale to vieme. No prečo nám vadí lopta, prečo nevieme byť v súbojoch agresívni tak, ako by sme mali byť, to si musíme zanalyzovať. Chceli sme dnes hrať určite lepšie. Dostali sme sa do akéhosi kŕča, z ktorého musíme ísť rýchlo von. Čakajú nás ťažké zápasy, tak verím, že sa dáme dokopy. Musíme spraviť všetko preto, aby sme boli lepší. Lebo toto neteší ani mňa, ani chalanov a neteší to ani ľudí. Takže, ako som povedal, tri body máme, ale to je asi tak všetko..."

  • gól: 18. Copko ( z penalty)
  • ŽK: 49.Kóňa, 90.Fila - 49.Mpofu, 73.Lovska
  • ČK: 69.Kóňa (po druhej ŽK) - 84.Mpofu (po druhej ŽK)
  • rozhodovali: Vaňo - Cabaj, Poruban
  • návštevnosť: 203 divákov

autor: T. Marek
foto: A. Závracký