Spartak uspel v Humennom, víťazstvo zariadil Švec

28.08.2023

Hráči A-mužstva Spartaka Myjava vycestovali v rámci 5. kola 2. futbalovej ligy 2023/2024 na východ Slovenska, aby tu v sobotu 26. augusta 2023 popoludní odohrali zápas s domácim tímom FK Humenné.

Zápas začali aktívne najmä domáci futbalisti, ktorí sa snažili o rýchly prvý gól. Ten nakoniec dali, no do vlastnej brány. V 6. minúte si nerozumel Horváth s brankárom Knurovským a jeho zlá prihrávka skončila za bránkovou čiarou. FK Humenné – Spartak Myjava 0 : 1. Povzbudení Myjavčania sa pokúsili zvýšiť skóre aj v 9. minúte. Vysoko napádajúci Castellano posunul loptu Copkovi, ten vzápätí prihral Švecovi, ale krátke zaváhanie ho o zakončenie pripravilo. Humenčania sa snažili o ofenzívnu hru, no do štatistík si zatiaľ strely na myjavskú bránu nepripisovali. V 24. minúte dostal prihrávku od Castellana na pravom krídle rozbehnutý Copko. Podarilo sa mu nájsť v pokutovom území Šveca a ten zblízka napálil brvno. Domáci mali k dispozícií niekoľko rohových kopov a jeden z nich dokázali v 32. minúte zužitkovať. Streňo síce kopol loptu priďaleko, no našiel ju Ahl a po jeho centri do pokutového územia vyrovnal hlavičkou Kapur. 0baja brankári museli zasahovať v nadstavenom čase, keď poslal najprv priamu strelu na myjavského gólmana zo štandardnej situácie Streňo a následne v pokutovom území Legnani nabil Castellanovi, ktorý preveril reflexy Knurovského.

Prvá strela na bránu v druhom dejstve prišla v 52. minúte, keď Song z diaľky skúšal prekonať Kubicu. V 56. minúte poslal loptu do pokutového územia Legnani. Švecovo zakončenie len tesne minulo priestor troch žrdí, a to aj s pričinením gólmana Knurovského. Kopaničiari začali hrať o čosi aktívnejšie ako v prvom polčase, využívali prihrávky na prvý dotyk, viac napádali... Veľkú príležitosť si vytvorili hráči v modrých dresoch v 83. minúte, keď hlavičkoval Dzurík. Ale jeho lopta preletela ponad brvno. V závere zápasu sa zdalo, že aj napriek čerstvým hráčom v poli aktivita spartakovcov upadla a tí sa snažili využívať najmä protiútoky. V závere nadstaveného času sa predsa len podarilo presadiť Švecovi, ktorý po prihrávke od Cisára rozvlnil sieť domácej svätyne a získal tak pre svoj tím tri body doslova v hodine dvanástej.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "V úvode zápasu sme začali aktívne, hrali sme vo vysokom tempe a využili sme vysoký pressing, po ktorom súper spravil chybu a dal si vlastný gól. Mali sme veľkú šancu, po ktorej to mohol byť iný zápas, no Švec nakoniec trafil len brvno a ako sa hovorí, nedáš – dostaneš. To je zlaté pravidlo futbalu, ktoré nás potrestalo a inkasovali sme vyrovnávajúci gól. V druhom polčase sme boli dominantní a rýchlejší. To sa nám vyplatilo a v závere zápasu sme strelili víťazný gól. Naša výhra je zaslúžená, vezieme si domov dôležité body a spravíme maximum preto, aby sme bodovali aj naďalej."

• zostava FK Humenné: Knurovský, Zlacký (73. Ven der Werff), Horváth, Dzurík, Maťaš, Streňo, Ahl (73. Vasiľ), Harvila, Song, Kapur (57. Skiba), Reiter (36. Komjatý)
  • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Toman (C), Štefánek, Halabrín J. (46. Svatík), Čurik, Benovič (36. Flamík), Bilovský, Castellano (79. Hapal), Copko (67. Tancík), Legnani (79. Cisár), Švec
  • góly: 6. Horváth (vlastný), 32. Kapur – 90+. Švec
  • ŽK: 89. Harvila – 20. Legnani, 37. Bilovský, 45. Halabrín J., 58. Flamík
  • rozhodovali: Choreň – Lauer, Poracký
  • návštevnosť: 825 divákov