Spartak v atraktívnom dueli uhral remízu s Považskou Bystricou

15.09.2021

Vo sviatočnú stredu 15. septembra 2021 privítal Spartak Myjava v rámci vloženého 17. kola TIPOS III. ligy Západ na domácom trávniku aktuálne vedúci tím súťaže, MŠK Považská Bystrica.

Ten doteraz mierne zaváhal len raz, keď v 6. kole remizoval s Kalnou nad Hronom 1 : 1. Inak sa vždy tešil z plného bodového zisku. Myjavčania na lídra pred vzájomným meraním síl strácali päť bodov a uprostred tretieho septembrového týždňa mali možnosť tento rozdiel ešte o čosi skresať.

Úvodné minúty stretnutia ovládli hostia a hra sa väčšinou odvíjala na myjavskej polovici ihriska. To sa však onedlho zmenilo a spartakovci prvý raz pohrozili v 8. minúte. Gól mal po peknej kombinácií na kopačke Tomáš Mareš, ktorý však ani na dvakrát nedokázal poslať loptu za Kuciakov chrbát a tá skončila nad sieťou. V 11. minúte zasa skúšal šťastie Lopušan, trafil však obrancu. Bez gólu sa musela zaobísť aj akcia Myjavčanov v 27. minúte, obrana Bystrice bola opäť pozorná. V 40. minúte si na loptu siahol aj myjavský gólman Koníček. To bol zároveň posledný náznak šance v prvom dejstve a tímy sa rozišli na prestávku za bezgólového stavu.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a oba tímy pokračovali v peknom, technickom futbale. V 50. minúte zužitkoval Flamíkovu prihrávku Martišiak, no mieril len vedľa žrde. V 63. minúte na opačnej strane ihriska hlavičkoval Kucharčík, Koníčka však neprekonal. V 73. minúte priskoro z brány vybehol Koníček a Hundák mohol otvoriť skóre. Situáciu pred bránkovou čiarou zachraňoval kapitán Sivák. O minútu neskôr preveril Kuciakove reflexy Lukáš Mareš a za pozornosť stojí najmä 75. minúta, kedy gól Ulrichovi doslova naservíroval Ratica. Ten ale príležitosť nevyužil a odkrytú bránu minul. V 83. minúte pohotovo vyrážal Kucharčíkom odhlavičkovanú loptu Koníček. S blížiacim sa koncom duelu naberala snaha strhnúť víťazstvo na svoju stranu v oboch tímoch na obrátkach, pribúdali súboje i fauly. Do záverečného hvizdu sa už ale na ihrisku nič nezmenilo a súperi si po bezgólovej remíze body podelili.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: "Mali sme pred dnešným zápasom problém s tým, ako mužstvo vôbec vyskladať. Viacerých hráčov totiž trápia síce menšie zranenia, ale dostatočne významné na to, aby im zabránili nastúpiť na ihrisko. Tomáš Kóňa dokonca musel zostať v karanténe, takže o to to bolo dnes náročnejšie. Čo sa týka samotného stretnutia, dnes sme videli veľmi kvalitný, až nadštandardný duel, v ktorom si myslím, že sme boli o ten gól lepší. Samozrejme, som vďačný aj za remízu a ďakujem chlapcom za obrovskú túžbu po víťazstve. Myslím, že podali dobrý výkon a celý zápas odmakali. Diváci na tribúnach dnes mohli sledovať futbal, ako sa patrí. To je dôležité. Prispeli k tomu samozrejme aj hostia, ktorí sú futbaloví, dobrí na lopte... Škoda tých našich šancí. Mali sme tam asi tri také stopercentné, ktoré mohli zápas zmeniť v náš prospech."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček L., Silva, Flamík, Mareš L. (81. Kosík), Sivák (K), Lopušan (72. Pecha), Martišiak (62. Ulrich), Mareš T. (62. Ratica), Legnani, Čurik, Svatík
  • Zostava MŠK Považská Bystrica: Kuciak, Vala, Mravec (51. Dybala), Kucharčík, Petruš, Boris, Gamboš, Častulín, Čiernik (71. Bambúch), Slávik (62. Gajdošík), Demjan (K) (62. Hundák)
  • ŽK: 46. Flamík, 59. Martišiak