Spartak v pohári pokračuje, poradil si s Bolerázom

25.07.2021

V sobotu 24. júla 2021 vycestovali Myjavčania do Boleráza, aby si tu zmerali sily s domácim celkom v rámci predkola slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2021/2022.

Zápas sa začal o 17.00 hodine a išlo o prvý súťažný zápas myjavského A-mužstva v novom zložení, v ktorom bude pôsobiť počas súťažného ročníka 2021/2022. Kým v predošlých stretnutiach dosahoval Spartak s týmto súperom len tesné výsledky, kedy veľa gólov v sieti štvrtoligového tímu neskončilo, tento raz to bolo inak. Skóre zápasu otvoril pred koncom prvého polčasu, v 42. minúte, Tomáš Mareš. Ďalšie góly potom pridal v druhom dejstve skúsený Štefan Pekár, ktorý sa presadil v 55. a 83. minúte. Domácim sa myjavského gólmana Koníčka prekonať nepodarilo a tak si kopaničiari z Boleráza odviezli všetky body po jednoznačnom víťazstve 3 : 0. V ďalšom kole pohárovej súťaže by sa podľa vyžrebovania mali stretnúť začiatkom augusta s jedným z dvojice súperov TJ Iskra Holíč - TJ Nafta Gbely.

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Flamík, Kóňa, Pekár, Mareš L. (46. Toman), Lopušan (59. Pecha), Martišiak (72. Dubovský), Mareš T. (59. Sivák), Legnani, Copko (20. Ulrich), Svatík

• Zostava TJ Slavoj Boleráz: Jedlička, Brestovanský, Jakabovič, Dzíbela, Milinković (75. Orihel), Vangel, Tomovič, Bagi, Kollár, Klenkovič (56. Blaško), Guoth

• ŽK: -
  • góly: 42. Mareš T., 55. a 83. Pekár
  • rozhodovali: Fehér - Bányi, Lenický

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Odohrali sme dobrý zápas s veľmi húževnatým a skúseným súperom. Mali sme v stretnutí pasáže, ktoré vyzerali tak, ako si to herne predstavujeme, niektoré zasa boli horšie. Tie si v kabíne rozoberieme. Popracovať tiež musíme na kondičnej stránke, ale za to, ako dnes hráči pristúpili k zápasu, za to musím chlapcov pochváliť."