Spartak v štvrtom kole nezaváhal, doma zdolal Lednické Rovne

29.08.2020

Sviatočná augustová sobota patrila v Myjave aj futbalu, keď v rámci 4. kola TIPOS III. ligy Západ privítala Myjava na domácom trávniku aktuálne predposledný tím tabuľky, ŠK LR Crystal Lednické Rovne.

Úvodné minúty stretnutia veľa vzruchu na ihrisku nepriniesli a na prvú gólovú príležitosť si museli diváci na tribúnach počkať až do 12. minúty. Na hranici pokutového územia bol faulovaný Pecha a k zahrávaniu nariadeného priameho kopu sa postavil domáci kapitán Kóňa. Ten loptu krásne zatočil do rohu brány, ale hrdinom okamihu sa stal brankár Lednických Rovní, Róbert Bačík, ktorý strelu ukážkovo vyrazil. Hostia sa však dlho neradovali, pretože už v nasledovnej minúte využil príležitosť Copko a poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Lednické Rovne 1 : 0. Ten istý hráč pohrozil aj v 24. minúte, ale strela po zemi Bačíkovi problémy nenarobila. Rovnako pochodil o chvíľu na to aj Ulrich. Spartakovci postupne preberali iniciatívu, držali loptu na svojich kopačkách a hralo sa predovšetkým na polovici hráčov z Považia. Narastajúci tlak dokázali kopaničiari využiť a v 28. minúte po skvelej Kóňovej prihrávke bezpečne premenil svoju šancu Ulrich. Myjava - Lednické Rovne 2 : 0. Myjavský gólman Koníček, ktorý si v tomto dueli odkrútil svoju sezónnu premiéru v drese Spartaka, si na loptu prvý raz vážnejšie siahol až v 31. minúte, keď hasil situáciu pred dobiehajúcim Bučekom. Streleckú šťastenu pokúšal v 37. minúte aj Pecha, no Bačík ho vychytal. Zvýšiť skóre chcelo v 42. minúte aj duo Flamík - Copko. Nepodarilo sa a po prvej štyridsaťpäť minútovke sa tímy rozišli na prestávku s dvojgólovým náskokom Myjavy.

Do druhého polčasu nastúpili obaja súperi bez zmien v zostavách. A jeho úvod lepšie využili hostia, keď sa v 47. minúte po zaváhaní v spartakovskej obrane presadil Jakub Husár. Myjava - Lednické Rovne 2 : 1. Ale opäť nemala radosť sklárov dlhé trvanie, pretože v 52. minúte po ruke domáceho hráča v šestnástke nariadil hlavný arbiter Pecek pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ulrich a nemýlil sa. Myjava - Lednické Rovne 3 : 1. V 70. minúte sa do sólového úniku dostal Copko. No stíhaný jedným z obrancov Lednických Rovní v snahe obohrať brankára si posunul loptu príliš ďaleko a nedokázal akciu dokončiť. Peknú akciu predviedol v 78. minúte Pekár. Vyviezol loptu na kraj šestnástky, zacentroval nabiehajúcemu Copkovi a Bačík mal čo robiť, aby loptu tesne pred jeho kopačkou vyrazil. Napriek tlaku, ktorý si domáci hráči dokázali stále vytvárať, sa už sieť na jednej či druhej strane nerozvlnila, Spartak Myjava zdolal Lednické Rovne 3 : 1 a pripísal si tak ďalšie cenné tri body do ligovej tabuľky.

Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Brezina, Flamík, Kóňa (K) (81. Mareš T.), Charizopulos (63. Pekár), Ulrich (63. Karika), Pecha (63. Vávra), Toman, Lopušan, Copko (85. Liška), Svatík

Zostava ŠK LR Crystal Lednické Rovne: Bačík, Kollár, Chmelík (K), Pišta (63. Ambrož A.), Husár (76. Svorada), Púček (88. Urbaník), Vajdík, Poláček, Červený, Buček, Ambrož R. (72. Lipták)

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Vzhľadom na postavenia v tabuľke to mal byť dnes zápas s takým povinným víťazstvom. Povedali sme si, že keď sme vyhrali minulý týždeň vonku, je dôležité vyhrať teraz aj doma. Myslím, že v niektorých fázach sme hrali naozaj pekne a čo ma teší je fakt, že sme dali príležitosť všetkým hráčom. Škoda niektorých situácii, pretože to skóre mohlo byť aj vyššie a nemuseli sme mať ešte stále také akési obavy, aby sa súper nejako nedotiahol. Lebo ten gól na 2 : 1 sme mu vyslovene darovali. Musíme sa týmto situáciám začať viac venovať, lebo nemôže to zostať na tom, že nejaký ten gól dáme a milión šancí zahodíme. Takže toto ma mrzí. Naozaj musíme naše príležitosti využívať, dosahovať lepšie výsledky a zvyšovať si sebavedomie. A neživiť súpera nejakými nádejami. Aj keď tá kvalita je u nás jednoznačná. Dnes bol mužom zápasu jednoznačne Tomáš Kóňa, ktorý ukázal, ako nám v tých predošlých stretnutiach chýbal a je to vzor pre všetkých mladých hráčov."

• Rozhodovali: Pecek - Fodor, Kotrec
  • Góly: 13. Copko, 28. Ulrich, 52. Ulrich (PK) - 47. Husár
  • ŽK: 24. Husár, 59. Svatík, 71. Poláček
  • Návštevnosť: 346 divákov