Spartak vsadil na piatkové večery, láka na občerstvenie i vstupy zadarmo

12.07.2022

Ako naznačuje upravené vyžrebovanie 2. futbalovej ligy 2022/2023, Spartak Myjava bude svoje domáce zápasy hrávať počas piatkových večerov pod umelým osvetlením. Začína už v piatok 15. júla 2022 duelom so Šamorínom.

Pôjde o premiérový zápas kopaničiarov po návrate do druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže v sezóne 2022/2023, na ktorú sa Myjavčania pripravovali len 11 dní. Počas nich okrem pravidelnej tréningovej záťaže absolvovali len jediný prípravný duel, a to s tímom MFK Vrbové. Ten v rámci osláv storočnice futbalu vo Vrbovom zdolali v sobotu 9. júla 2022 vysoko 6 : 0. Teraz sa už chystajú na ostrý ligový štart pod vedením nového hlavného trénera, Lukáša Kaplana, ktorý v minulosti trénoval Púchov, mladší dorast Šamorína, či asistoval trénerovi A-mužstva ŠTK Šamorín. Zápas budú navyše od 18.00 h prenášať naživo kamery televízie JOJ Šport.

"Vzhľadom na krátkosť prípravy sme nemali dostatočný priestor na kondičné veci a zamerali sme sa skôr na taktické a systémové riešenia a ladenie situácii tak v ofenzíve, ako aj v defenzíve. Teraz nie je čas na nejaké veľké zmeny a pokračujeme preto v nastolenom trende bývalého trénera s drobnými úpravami. Teraz by nebolo správne robiť to inak," komentuje expresnú letnú prípravu spartakovcov nový kormidelník áčka a na margo očakávaní od prvého majstrovského stretnutia dodáva: "Očakávam, že chlapci ukážu na ihrisku srdce a budú bojovať za Myjavu. Keď sa toto v zápasoch objaví, vieme na tom budovať nejakú nadstavbu. Toto bude prvý zápas, v domácom prostredí, takže jasné, že by sme chceli, aby všetky body zostali doma."

Realizačný tím sa môže v začínajúcom novom súťažnom ročníku oprieť o služby kádra z minulej sezóny, ktorý navyše doplnili nové posily v podobe bratov Buchelovcov z FK Senica, Samuela Benoviča a Stanislava Olejníka zo Spartaka Trnava a Jiřího Pafku zo Zlína. Do krátkej prípravy Myjavy navyše naskočili miestni dorastenci Halabrín, Kravárik a Opálek a z hosťovania sa vrátil Dubovský ml. Zatiaľ jediný avizovaný odchod súvisí s ukončením kariéry Tomáša Kóňu, s ktorým by sa klub i fanúšikovia mali oficiálne rozlúčiť práve v rámci prvého zápasu sezóny 2022/2023.

Vedenie Spartaka Myjava dúfa, že si cestu na štadión v hojnejšej miere nájdu aj fanúšikovia. Preto opäť naplno rozbehol aktívnu spoluprácu s domácim fanklubom, pre ktorý plánuje organizovať aj výjazdy na ihriská súperov, držiteľom permanentiek na sezónu 2022/2023 ponúka na prvom zápase občerstvenie v bufetoch zdarma a pre všetky deti a ženy pripravil na stretnutie so Šamorínom voľný vstup.

Na domácom štadióne odohrajú Myjavčania aj ďalšie dva júlové duely. A to vymenený zápas s Petržalkou, ktorá na kopanice zavíta v piatok 22. júla a s béčkom Žiliny, s ktorým si zmerajú sily v piatok 29. júla. Už teraz vás všetkých srdečne aj na tieto stretnutia pozývame!

SME JEDEN TÍM!

M. Hrin