Spartak začal sériu prípravných duelov prehrou s Baníkom

29.06.2023

Hráči A-mužstva Spartaka Myjava vycestovali v stredu 28. 6. 2023 na svoj prvý zápas letnej prípravy do Havířova, aby si tu zmerali sily s Baníkom Ostrava. Proti atraktívnemu súperovi nastúpili kopaničiari s novými posilami a tiež so staronovým trénerom, Ladislavom Hudecom.

Proces letnej prípravy Myjavčania odštartovali len dva dni pred týmto zápasom a bolo vidno, že sa hráči na trávniku ešte len spoznávajú.

Takmer okamžite po úvodnom výkope sa do príležitosti dostali domáci futbalisti a už v 2. minúte mohol skórovať Tanko Abdullahi. V pokutovom území ho v poslednej chvíli zastavila obrana Spartaka. Aj v nasledujúcich minútach zostali Ostravčania rozostavení pred pokutovým územím hostí a pokúšali sa nájsť recept na prekonanie brankára Kubicu. Našli ho v 6. minúte, kedy predviedol fanúšikom individuálnu akciu Tanko a následne rozvlnil sieť za chrbtom myjavského gólmana Boula. V 11. minúte mali k dispozícií rohový kop hráči v čierno-bielych dresoch. Obrane Baníka sa však podarilo loptu odhlavičkovať ďaleko od Hrubého svätyne. A nasledovala prehliadka herných kvalít hráčov Baníka. V strede poľa obdivovali fanúšikovia najmä Ewertona, ktorý poľahky kľučkoval cez všetkých protihráčov. V 17. minúte bol Kubica opäť prekonaný, tentokrát mieril správne Buchta. Ostrava - Myjava 2 : 0. Potom v 20. minúte len tesne minul priestor troch žrdí Almási. Prvú strelu na bránu si kopaničiari započítali do štatistík až v 23. minúte, keď z diaľky pálil Legnani. Jeho strela Hrubému problémy nenarobila. V 32. minúte vysunul Almási Tanku. Ten posunul loptu Tetourovi, ktorý zvýšil náskok Baníka na rozdiel triedy. V 42. minúte sa opäť pokúsil o strelu z diaľky Legnani. Rovnako ako tá prvá, aj táto skončila v rukaviciach Hrubého. Do konca prvého dejstva sa už stav nezmenil.

Na začiatku druhého polčasu vyštartoval dopredu Copko, kontaktný gól sa mu ale streliť nepodarilo a lopta skončila u striedajúceho Letáčka. Naopak, efektívni boli opäť domáci a v 47. minúte zvýšil na 4 : 0 Fadairo. Ten útočil aj v 51. minúte. Kubica ale vytiahol nádherný zákrok. V 55. minúte pálil z dvadsiatich metrov Holan a brankár Spartaka opäť zasahoval. V 59. minúte bol faulovaný Legnani, vypýtal si tak priamy kop, ktorý aj sám zahrával. No priestor troch žrdí minul. Len o minútu na to sa sieť za Letáčkovým chrbtom predsa len rozvlnilia, keď sa presadila nová akvizícia Myjavy, Óscar Castellano. Ostrava - Myjava 4 : 1. No a potom už nasledovali doslova gólové hody domácich. Hráči v modrobielych dresoch sa presadili v 65., 68. aj 69. minúte. Na chvíľu sa síce dianie na ihrisku presunulo do stredu poľa, ale navrch mali stále hráči Ostravy. Napokon uzavrel skóre priateľského stretnutia na 8 : 1 pre Baník v 80. minúte Buchta. V závere druhého polčasu ešte skúšal šťastie Vávra, nemieril však presne a lopta preletela ponad bránu domácich.

Ďalší prípravný zápas odohrajú futbalisti Spartaka Myjava v sobotu 1. júla 2023 o 11.00 h na ihrisku v Starej Turej a ich súperom bude český druholigista, tím MFK Vyškov.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Začali sme prípravu len dva dni dozadu a dnes už sme absolvovali prvý prípravný zápas proti prvoligovej Ostrave. Tá nám ukázala svoju kvalitu a tiež to, kde sú naše slabé stránky a na čo sa musíme zamerať. Na chybách sa učíme a vieme na čom máme pracovať. Myslím si, že to bude ďalej lepšie a lepšie."

 • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Svatík, Castellano, Tancík, Benovič, Bílovský, Spivak, Toman, Legnani, Čurik, Copko
  náhradníci: Opálek, Brezina, Halabrín, Hapal, Cisár, Buche F., Boledovič, Šimek, Bucehl J., Vávra
 • zostava Baníka Ostrava: Hrubý, Boula, Tetour, Buchta, Tanko, Lischka, Juroška, Blažek, Ewerton, Bitri, Almási
  náhradníci: Holan, Šín, Rigo, Smékal, Jaroň, Frydrych, Svozil, Měkota, Fadairo, Letáček
 • góly: 7. Boula, 17. a 80. Buchta, 32. Tetour, 47. Fadairo, 65. Smékal, 68. Šín, 69. Jaron – 60. Castellano
 • ŽK: -
 • ČK: -
 • rozhodovali: Proske – Kaloč, Ganaj
 • návštevnosť: 600 divákov

T. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen