Spartak zdolal Krakovany rozdielom triedy

21.10.2021

V nedeľu 17. októbra 2021 privítali starší dorastenci Spartaka Myjava na štadióne v Turej Lúke súpera zo spodnej časti tabuľky, tím FK Krakovany.

Spartak Myjava - FK Krakovany 3 : 0 (0 : 0)
II. liga staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ, 12. kolo, 17. 10. 2021

Po troch prehrách v rade nastupovali domáci futbalisti do duelu 12. kola II. ligy staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ s cieľom konečne naplno bodovať. Prvý polčas bol ale zo strany Myjavy dosť nervózny. Dianie na trávniku bolo poznačené viacerými nepresnosťami a hráči sa ťažšie dostávali do zakončenia. Dokázali si síce vytvoriť dve tutovky, no ani jednu nepremenili.

Do druhého polčasu vstúpili kopaničiari aktívne, výsledkom čoho bola Durcova šanca, ktorý napokon trafil len obrancu hostí na bránkovej čiare. Do vedenia Spartak išiel v 55. minúte po premenenom pokutovom kope, ktorého exekútorom bol Halabrín. Len o minútu neskôr Jankovič po individuálnej akcii pridal ďalší gól a Myjava už viedla nad Krakovanmi 2 : 0. Za tohto stavu ale domáci poľavili, čo vyústilo do dvoch príležitostí hostí na skórovanie. Tí však neuspeli, a naopak, ďalší gól pridali spartakovci. Po štandardnej situácií v 90. minúte zápasu uspel Mareček a upravil skóre na konečných 3 : 0 pre Myjavu.

• Zostava Spartaka Myjava: Odráška - Havlík, Mišík, Vávra, Kolárik (Benian) - Gulán, Jankovič (Fridrišek), Nešťák (Vajaš), Mareček - Durec - Halabrín