Spartakovci doma na Karlovu Ves nestačili

18.08.2021

Ďalší ligový duel odohrali myjavskí starší dorastenci doma, konkrétne na štadióne v Turej Lúke, na ktorom v nedeľu 15. augusta 2021 privítali rovesníkov z Karlovej Vsi.

Spartak Myjava U19 - FKM Karlova Ves Bratislava U19 2 : 3 (1 : 1)

Zápas súperi odohrali za horúceho počasia na výborne pripravenej trávnatej ploche. Na strane Myjavy do zápasu nemohlo zasiahnuť niekoľko hráčov, čo sa napokon aj odzrkadlilo v priebehu stretnutia. Tak, ako v predošlom zápase so Sencom, mali spartakovci slabší prvý polčas, hostia boli futbalovejší, no do vážnejšieho zakončenia sa nedostávali. Myjavčania boli nebezpeční v rýchlych protiútokoch, ktoré väčšinou ťahal Kravárik. Skóre otvorili domáci po rohovom kope, no v závere polčasu urobili niekoľko chýb, ktoré vyústili do vyrovnania hostí. Ich gól padol tiež po rohovom kope.

V druhom dejstve kopaničiari hru zlepšili a vytvorili si niekoľko gólových príležitostí. Do nich sa postupne dostali Šimek, Kravárik, Mareček či Guláň. No paradoxne v čase ich najväčšieho tlaku po chybe v defenzíve inkasovali lacný gól a Karlova Ves viedla 2 : 1. A hoci sa Myjave podarilo vyrovnať, po pár minútach inkasovali opäť. V záverečnej snahe o vyrovnanie mal gól na dosah Halabrín, no jeho hlavičkové zakončenie tesne minulo bránu hostí. Zápasu by viac svedčala remíza, ale šťastnejší boli predsa len hostia, keď zdolali Spartak 3 : 2.

  • Zostava Spartaka Myjava: Odráška - Havlík, Vávra, Halabrín, Benian (Fridrišek) - Guláň, Nešťák, Durec (Šimek), Mareček - Jankovič (Vajaš), Kravárik
  • ŽK: -
  • ČK: -
  • góly za Myjavu: Kravárik, Fridrišek
  • rozhodovali: Dutka B. - Černek, Dutka M.


zdroj: D. Dubovský